کد خبر : 90529

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «حسن الکعبی» معاون اول رئیس پارلمان عراق تکرار حملات هوایی آمریکا به پایگاه‌های الحشد الشعبی در عراق را در راستای یک طرح و نقشه منظم و باز آمریکایی‌ها برای تضعیف نیروهای قهرمان عراقی بخصوص مدافعان مرزهای این کشور دانست. به گزارش پایگاه خبری المعلومه، الکعبی در بیانیه‌ای تاکید […]


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «حسن الکعبی» معاون اول رئیس پارلمان عراق تکرار حملات هوایی آمریکا به پایگاه‌های الحشد الشعبی در عراق را در راستای یک طرح و نقشه منظم و باز آمریکایی‌ها برای تضعیف نیروهای قهرمان عراقی بخصوص مدافعان مرزهای این کشور دانست.

به گزارش پایگاه خبری المعلومه، الکعبی در بیانیه‌ای تاکید کرد: «تکرار نقض حاکمیت عراق توسط آمریکا و پایبند نبودن آن به توافق امنیتی منعقد شده میان دو کشور قوای سه گانه عراق را در برابر این مسئولیت قرار می دهد که محکم در برابر این تجاوز بایستند و تصمیم های مناسبی را اتخاذ کنند که حفظ جان شهروندان را تضمین کند بخصوص کسانی که پیروزی را برای ما رقم زدند و نباید بگذاریم از این دست حملات در آینده تکرار شود.»

این مقام پارلمانی عراق حمله هوایی آمریکا به پایگاه دو تیپ ۴۵ و ۴۶ الحشد الشعبی را به شدت محکوم کرد.

آمریکا یکشنبه شب مواضع گردان‌های حزب‌الله عراق وابست به الحشد الشعبی را در شهر القائم استان الانبار در مرز عراق و سوریه هدف قرار داد.

یک مقام الحشد الشعبی عراق یکشنبه شب به خبری فرانسه گفت که تعداد شهدای حمله آمریکا به پایگاه الحشد الشعبی در شهر القائم استان الانبار به ۱۵ نفر رسیده است.

وزارت دفاع آمریکا نیز بلافاصله پس از انجام این حمله بیانیه‌ای صادر کرد و در آن گفت که ارتش این کشور مواضع الحشد الشعبی در نزدیکی شهر «القائم» عراق را هدف حمله هوایی قرار داده است.

گردان‌های حزب الله عراق نیز با صدور بیانیه‌ای حمله آمریکا به مواضع این نیروها در غرب استان الانبار عراق را تجاوزی خصمانه علیه نیروهای مدافع مرزهای با سوریه و بی اعتنایی به حاکمیت عراق و شرافت ملت آن خواند.

در این بیانیه آمده است: «کلاغ‌های شرارت آمریکایی تجاوز خصمانه‌ای را مرتکب شده و فرزندان ما را که مدافع مرزهای غربی کشورمان بودند هدف قرار دادند. تجاوز آمریکا بی‌اعتنایی و تحقیر حاکمیت عراق و شرافت ملت آن است.»

انتهای پیام/ممنبع: فارس