کد خبر : 90170

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد،با نزدیک شدن به زمان انتخابات مجلس شورای اسلامی شاهد بیان دیدگاه ها و انتظارات مختلف طیف ها و جریانات فرهنگی – سیاسی هستیم. زهرا عباسپور، فعال حوزه زنان نیز در اولین یادداشت خود در خصوص «جایگاه زنان فرهیخته گفتمان انقلاب اسلامی در مجلس شورای اسلامی» به این موضوع پرداخته […]


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد،با نزدیک شدن به زمان انتخابات مجلس شورای اسلامی شاهد بیان دیدگاه ها و انتظارات مختلف طیف ها و جریانات فرهنگی – سیاسی هستیم.

زهرا عباسپور، فعال حوزه زنان نیز در اولین یادداشت خود در خصوص «جایگاه زنان فرهیخته گفتمان انقلاب اسلامی در مجلس شورای اسلامی» به این موضوع پرداخته است.

در این یادداشت آمده است: 

 به نظر می رسد یکی از مهمترین موضوعاتی که نباید از تضارب اندیشه‌ها و صاحب‌نظران این عرصه دور بماند، نیاز مجلس شورای اسلامی به زنان فرهیخته و انقلابی است که بتوانندحل مسائل اصلی مربوط به زنان و خانواده را که به فرموده رهبر انقلاب، از مسائل درجه یک کشور است در مهمترین رکن اصلی نهاد قانون‌گذاری کشور، مجلس شورای اسلامی شناسایی و از طریق تقنین و نظارت محقق سازند.

این مهم از طریق وضع قوانین موضوعی و همچنین با در نظر گرفتن مساله زن و خانواده در سایر قوانین، و نظارت بر اجرای صحیح آن را به سرانجام مطلوب نزدیک‌تر می‌کند.

پس از سپری شدن چهار دهه ازانقلاب اسلامی و حل نشدن بسیاری از مسائل مربوط به زنان و خانواده جبهه انقلاب اسلامی باید به این باور راهبردی که رهبر انقلاب نیز بر آن تاکید می‌فرمایند برسد که این مساله صرفا از طریق ورود زنان عالم، فرهیخته، انقلابی و کارآمد در این مساله قابل پیگیری و حل است.

باور به این مهم در میان احزاب سیاسی، فعالان و تشکل‌های فرهنگی جبهه انقلاب اسلامی می‌تواند آنان را در ارئه لیستی کارآمد و بر آمده از نیازهای واقعی اقشارمردم یاری رساند.

 زنان در گام اول انقلاب آن‌چنان خوش درخشیدند که توسط معمار انقلاب امام خمینی(قدس ره) رهبران انقلاب لقب گرفتند؛ در گام دوم انقلاب نیز زنان فرهیخته بر آمده از گفتمان انقلاب اسلامی با حضور ونقش آفرینی مجاهدانه در مجلس شورای اسلامی گامی جهت تحقق دولت اسلامی و نزدیک شدن به تمدن اسلامی برمی‌دارند.

انتهای پیام/ ۷۰۰۶۸منبع: فارس