کد خبر : 90600

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسله، تظاهرات کنندگان عراقی در میدان التحریر بغداد خواستار اخراج سفیر آمریکا از این کشور شدند. تظاهرات کنندگان عراقی با حمل پلاکاردهایی در اعتراض به دخالت آمریکا اعلام کردند: ما خواستار اخراج سفیر آمریکا در عراق هستیم زیرا آنها حاکمیت کشور ما را نقض کردند و خون عراقی‌ها […]


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسله، تظاهرات کنندگان عراقی در میدان التحریر بغداد خواستار اخراج سفیر آمریکا از این کشور شدند.

تظاهرات کنندگان عراقی با حمل پلاکاردهایی در اعتراض به دخالت آمریکا اعلام کردند: ما خواستار اخراج سفیر آمریکا در عراق هستیم زیرا آنها حاکمیت کشور ما را نقض کردند و خون عراقی‌ها را ریختند.

تظاهرات کنندگان عراقی در میدان التحریری در پایتخت این کشور خواستار خروج آمریکایی‌ها از کشورشان شدند.

همزمان منابع عراقی از به آتش کشیده شدن پرچم آمریکا در کربلا از سوی تظاهرات کنندگان خبر دادند.

همچنین در نجف و بصره و کرکوک تظاهراتی علیه آمریکا برگزار شد و تظاهرات کنندگان پرچم آمریکا را به آتش کشیدند. منابع عراقی اعلام کردند که تظاهرات کنندگان در بصره علاوه بر پرچم آمریکا، پرچم رژیم صهیونیستی را نیز به آتش کشیدند.

در حمله هوایی شب گذشته آمریکا به مواضع حشد شعبی در القائم و در نزدیکی مرز با سوریه شمار زیادی از رزمندگان حشد شعبی شهید و برخی دیگر زخمی شدند.

از سوی دیگر یک منبع امنیتی در اقلیم کردستان عراق به واکاوی فرار ۸۰ کارمند سفارت آمریکا در بغداد پرداخت و اعلام کرد: به دنبال حمله هوایی آمریکا به مواضع حشد شعبی در غرب عراق، سفارت آمریکا در بغداد کارکنان خود را به اربیل فرستاد و این کارکنان شب گذشته وارد اربیل شده اند.منبع: مهر