کد خبر : 90602

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مقام‌های ترکیه‌ای روز دوشنبه از بازداشت ده‌ها نفر در این کشور به ظن ارتباط با گروه تروریستی داعش خبر دادند.  به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، نیروهای ضدتروریسم و آژانس اطلاعاتی ترکیه امروز در آستانه شب سال نوی میلادی، در یک عملیات گسترده دستکم ۱۲۴ نفر، از جمله ۳۳ تبعه خارجی […]


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مقام‌های ترکیه‌ای روز دوشنبه از بازداشت ده‌ها نفر در این کشور به ظن ارتباط با گروه تروریستی داعش خبر دادند. 

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، نیروهای ضدتروریسم و آژانس اطلاعاتی ترکیه امروز در آستانه شب سال نوی میلادی، در یک عملیات گسترده دستکم ۱۲۴ نفر، از جمله ۳۳ تبعه خارجی را که تصور می‌شود با داعش در ارتباط هستند، بازداشت کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، این عملیات به صورت همزمان در چند شهر ترکیه از جمله آنکارا و استانبول انجام گرفته است. ترکیه می‌گوید در برخی از مناطق، از جمله در منطقه «باتمان» واقع در جنوب شرق این کشور، از هسته‌های داعش سلاح و مهمات هم کشف کرده است.

بسیاری از رسانه‌های ترکیه را به حمایت از گروه تروریستی داعش و دیگر گروه‌های افراط‌گرا در سوریه متهم کرده‌اند، با این وجود آنکارا با رد این گزارش‌ها، هر از چند گاهی عملیات‌هایی علیه اعضای این گروه که در ترکیه حضور دارند، انجام می‌دهد.

آنکارا همزمان بر اساس یک توافق با آمریکا، صدها نفر از داعشی‌های بازداشت‌شده در سوریه را که پیشتر در اختیار شبه نظامیان کرد بودند، تحویل گرفته است. ترکیه در تلاش است تا این افراد را به کشورهای مبدأشان، از جمله کشورهای اروپایی، بازگرداند.

انتهای پیام/قمنبع: فارس