کد خبر : 91873

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، رسانه‌های منطقه‌ از استعفای «سپاسکی گاتزینسکا» مسئول سازمان «NED» در آسیای مرکزی و برگزار کننده تجمع‌های ضددولتی در قرقیزستان و قزاقستان خبر دادند. بر اساس این گزارش، اطلاعات درباره استعفای گاتزینسکا رسما تأیید نشده است. به نظر می‌رسد ناکامی سیاست‌های آمریکا در آسیای مرکزی دلیل استعفای گاتزینسکا باشد. […]


به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، رسانه‌های منطقه‌ از استعفای «سپاسکی گاتزینسکا» مسئول سازمان «NED» در آسیای مرکزی و برگزار کننده تجمع‌های ضددولتی در قرقیزستان و قزاقستان خبر دادند.

بر اساس این گزارش، اطلاعات درباره استعفای گاتزینسکا رسما تأیید نشده است.

به نظر می‌رسد ناکامی سیاست‌های آمریکا در آسیای مرکزی دلیل استعفای گاتزینسکا باشد.

گاتزینسکا در سال ۲۰۱۹ هنگام تشدید تنش‌های اجتماعی از «بیشکک» و «آلماتی» بازدید و با نمایندگان اپوزیسیون قرقیزستان و قزاقستان دیدار کرده بود.

این اقدام مورد اعتراض فعالان اجتماعی شد و اقدامات مقامات یک نهاد آمریکایی در آسیای مرکزی به عنوان دخالت در امور داخلی اعلام گردید.

گاتزینسکا همچنین مشکوک به برگزاری درگیری بین طرفداران «الماسبک اتامبایف» رئیس جمهور سابق قرقیزستان و پلیس در تاریخ هفتم اگوست سال ۲۰۱۹ در روستای «کایتاش» است.

«NED» نهاد آموزشی آمریکا است و در واقع اقدامات اطلاعاتی و جاسوسی نظیر جمع‌آوری اطلاعات و تشدید تنش‌های اجتماعی ضددولتی برای سازمان‌های دولتی آمریکایی را انجام می‌دهد.

انتهای پیام/حمنبع: فارس