کد خبر : 90646

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شبه‌نظامیان الشباب مسئولیت حمله انتحاری روز شنبه در «موگادیشو» پایتخت سومالی را برعهده گرفتند. به نوشته روزنامه «الشرق الاوسط»، «شیخ علی محمود» سخنگوی گروه الشباب در رابطه با این حمله گفت: «افراد ما با انجام عملیاتی مزدوران ترک را مورد هدف قرار دادند. ما همیشه با سربازان و کسانی […]


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شبه‌نظامیان الشباب مسئولیت حمله انتحاری روز شنبه در «موگادیشو» پایتخت سومالی را برعهده گرفتند.

به نوشته روزنامه «الشرق الاوسط»، «شیخ علی محمود» سخنگوی گروه الشباب در رابطه با این حمله گفت: «افراد ما با انجام عملیاتی مزدوران ترک را مورد هدف قرار دادند. ما همیشه با سربازان و کسانی که با دولت ترکیه همکاری می‌کنند، می‌جنگیم.»

منابع خبری روز شنبه از وقوع یک حمله انتحاری در مرکز موگادیشو پایتخت سومالی خبر دادند. این انفجار در زمانی رخ داد که یک اتوبوس حامل دانشجویان در حال عبور از این منطقه بود و در نتیجه آن ۶۱ نفر کشته و بیش از ۵۰ نفر دیگر زخمی شدند؛ چهار نفر از کشته‌ها از اتباع ترکیه هستند.

سومالی بارها مورد حمله این گروه تروریستی قرار گرفته است اما مرگبارترین حمله گروه تروریستی الشباب در سال ۲۰۱۷ بوده که در آن یک کامیون بمب‌گذاری شده در کنار یک تانکر سوخت در موگادیشو منفجر و نزدیک به ۶۰۰ نفر کشته شدند.

انتهای پیام/ممنبع: فارس