کد خبر : 90537

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه سومریه، نیروهای بسیج مردمی عراق موسوم به «حشد شعبی» از افزایش شمار تلفات حمله آمریکا به مواضع این نیروها در غرب عراق خبر داد. بر اساس این گزارش، «جواد کاظم الربیعاوی» از فرماندهان حشدشعبی در بیانیه‌ای اعلام کرد: شمار تلفات حمله خصمانه آمریکا به دو لشکر ۴۵ […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه سومریه، نیروهای بسیج مردمی عراق موسوم به «حشد شعبی» از افزایش شمار تلفات حمله آمریکا به مواضع این نیروها در غرب عراق خبر داد.

بر اساس این گزارش، «جواد کاظم الربیعاوی» از فرماندهان حشدشعبی در بیانیه‌ای اعلام کرد: شمار تلفات حمله خصمانه آمریکا به دو لشکر ۴۵ و ۴۶ به ۲۵ شهید و ۵۱ مجروح افزایش یافت.

وی همچنین افزود که تعدادی از اجساد شهدا همچنان زیر آوارها است.

گفتنی است که منابع عراقی یکشنبه شب از حمله پهپادی آمریکا به مواضع حشد شعبی در منطقه قائم در استان الانبار عراق خبر دادند.

وزارت دفاع آمریکا نیز با انتشار بیانیه‌ای، هدف قرار دادن مواضع گردان‌های حزب‌الله عراق را تائید کرد.

وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد مواضع گردان‌های حزب‌الله عراق را هدف قرار داده است.

وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای که در این ارتباط منتشر نموده مدعی شده است: در واکنش به تداوم حملات «کتائب حزب الله» به پایگاه‌هایی که میزبان نیروهای آمریکایی در عراق است، نیروهای آمریکایی حملات دقیقی را علیه پنج مقر کتائب حزب الله در عراق و سوریه انجام دادند که به تضعیف توان این نیروها منجر خواهد شد.

پنتاگون همچنین مدعی شده که از میان پنج مقر مورد هدف قرار داده شده، سه پایگاه در عراق و دو پایگاه دیگر در سوریه بوده است.

در بیانیه وزارت دفاع آمریکا همچنین ادعا شده که این پایگاه‌ها انبار مهمات و محل استقرار نیروهای کتائب حزب الله عراق بوده است.

در همین حال، حشد شعبی عراق با صدور بیانیه‌ای به حمله آمریکایی‌ها به مواضع نیروهای مردمی عراق واکنش نشان داد.

حشد شعبی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: پهپادهای آمریکایی امشب مواضع تیپ ۴۵ حشد شعبی در منطقه المزرعه در جاده عکاشات در قائم در استان الانبار را هدف قرار دادند.

در این بیانیه آمده است: این حمله هوایی به شهید و زخمی شدن شماری از رزمندگان تیپ ۴۵ حشد شعبی منجر شد.منبع: مهر