کد خبر : 90523

به گزارش خبرگزاری مهر، برخی فعالان توئیتری شامگاه یکشنبه از برخورد چند موشک «کاتیوشا» به پادگان التاجی در شمال بغداد- که محل استقرار شماری از نیروهای نظامی آمریکا است- خبر دادند. این خبر که هنوز صحت آن تأیید نشده است، ساعتی پس از حمله پهپادی آمریکا به گردان‌های حزب‌الله عراق وابسته به حشد الشعبی در […]به گزارش خبرگزاری مهر، برخی فعالان توئیتری شامگاه یکشنبه از برخورد چند موشک «کاتیوشا» به پادگان التاجی در شمال بغداد- که محل استقرار شماری از نیروهای نظامی آمریکا است- خبر دادند.

این خبر که هنوز صحت آن تأیید نشده است، ساعتی پس از حمله پهپادی آمریکا به گردان‌های حزب‌الله عراق وابسته به حشد الشعبی در شهر مرزی «القائم» استان الانبار (غرب عراق) منتشر شد.

وزارت دفاع آمریکا متعاقب این حمله پهپادی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که مواضع گردان‌های حزب‌الله عراق را هدف قرار داده است.

وزارت دفاع آمریکا در این بیانیه مدعی شد که «در واکنش به ادامه یافتن حملات کتائب حزب الله به پایگاه‌هایی که میزبان نیروهای آمریکایی در عراق است، نیروهای آمریکایی حملات دقیقی را علیه پنج مقر کتائب حزب الله در عراق و سوریه انجام دادند که به تضعیف توان این نیروها منجر خواهد شد.

پنتاگون همچنین مدعی شد که از میان پنج مقر هدف قرار گرفته، سه پایگاه در عراق و دو پایگاه دیگر در سوریه قرار دارند.

در بیانیه وزارت دفاع آمریکا همچنین ادعا شد که این پایگاه‌ها انبار مهمات و محل استقرار نیروهای کتائب حزب الله عراق بوده است.

از سوی دیگر، حشد الشعبی عراق نیز شامگاه یکشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: «پهپادهای آمریکایی امشب مواضع تیپ ۴۵ حشد الشعبی در منطقه المزرعه در جاده عکاشات در قائم در استان الانبار را هدف قرار دادند».

در این بیانیه آمده است: «این حمله هوایی به شهید و زخمی شدن شماری از رزمندگان تیپ ۴۵ حشد شعبی منجر شد».

حشد الشعبی همچنین اعلام کرد: «حملات هنوز ادامه دارد».

این در حالی است که منابع عراقی نیز از حمله پهپادی به مواضع حشد الشعبی در قائم در الانبار عراق خبر دادند.

بر اساس این گزارش، مواضع حشد الشعبی در نزدیکی مرز عراق با سوریه هدف قرار گرفته است.

این منابع اعلام کرد: «آمریکایی‌ها مقر اصلی گردان‌های حزب الله عراق در القائم را هدف قرار داده اند و تیم‌های امدادی به محل رسیده اند».

این منابع همچنین از آماده باش همه پایگاه‌های نظامی آمریکایی در عراق خبر دادند.

المیادین هم گزارش داد: «سه حمله به مراکز پشتیبانی، تیپ‌ها و اصلی انجام شده است. پهپاد ناشناس مقر تیپ ۴۵ را هدف قرار داد».

جواد الطلیباوی سخنگوی «عصائب اهل الحق» عراق از شهید و زخمی شدن دهها نفر بر اثر حمله به تیپ ۴۵ حشد الشعبی در الانبار خبر داد.

برخی رسانه‌ها نیز از شهادت یکی از فرماندهان تیپ ۴۵ حشد شعبی در این حمله هوایی خبر دادند.

در حال تکمیل…منبع: مهر