کد خبر : 90610

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: اهالی دو طایفه از یکی از روستاهای مرزی شهرستان مراوه‌تپه بر سر راه عبوری احشام درگیر شدند که در این درگیری چندنفری زخمی و ۲۷ نفر از طرفین به اتهام مشارکت در نزاع دسته‌جمعی تفهیم اتهام شدند که بین آنها جوان ۲۰ ساله تا مرد ۸۰ ساله حضور داشت.هادی هاشمیان […]


رئیس کل دادگستری گلستان گفت: اهالی دو طایفه از یکی از روستاهای مرزی شهرستان مراوه‌تپه بر سر راه عبوری احشام درگیر شدند که در این درگیری چندنفری زخمی و ۲۷ نفر از طرفین به اتهام مشارکت در نزاع دسته‌جمعی تفهیم اتهام شدند که بین آنها جوان ۲۰ ساله تا مرد ۸۰ ساله حضور داشت.
هادی هاشمیان افزود: با گذشت چند ماه از  این درگیری، طرفین پرونده بارها در روستا و نقاط مختلف شهرستان با یکدیگر درگیر می‌شدند و برای اهالی منطقه دردسرساز شده بودند.
هاشمیان افزود: با تدبیر دادیار شعبه یک دادسرای شهرستان مراوه‌تپه که جانشین دادستان این منطقه نیز هست، امشب طرفین پرونده به همراه ریش‌سفیدان، فرماندار شهرستان و فرمانده سپاه در مسجد روستا دعوت شدند تا مشکل را حل و فصل کنند.

هاشمیان افزود: خوشبختانه طرفین پس از صحبت‌های جانشین دادستان شهرستان، فرماندار و ریش‌سفیدان، با هم آشتی کردند و متعهد شدند پس از این جلسه اختلاف‌ها را کنار بگذارند.
وی گفت: طرفین که اهالی دو طایفه از یک روستا هستند پس از آشتی نماز مغرب را به جماعت و در کنار هم اقامه کردند.
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: برای  جلوگیری از ادامه اختلاف و درگیری، با دستور جانشین دادستان، راه عبوری احشام هم تعیین تکلیف شد تا از این پس اهالی روستا برای عبور دام‌های خود به مشکل بر نخورند.

* همه ۲۷ نفری که در این نزاع مشارکت داشتند علاوه بر پرداخت دیه باید به زندان هم می‌رفتند که خوشبختانه با تدبیر دادیار پرونده ختم به خیر شد
هادی هاشمیان افزود: پرونده این نزاع در مرحله صدور کیفرخواست بود که اگر این اقدام انجام می‌شد همه ۲۷ نفری که در این نزاع مشارکت داشتند علاوه بر پرداخت دیه باید به زندان هم می‌رفتند که خوشبختانه با تدبیر دادیار پرونده و مشارکت مسوولان شهرستانی و ریش‌سفیدان که همیشه در کنار دستگاه قضایی برای حل و فصل خصومت‌ها حضور دارند، ختم به خیر شد.
بیش از ۵۰ درصد پرونده‌های ورودی به شعب سازشی شورای حل اختلاف گلستان با سازش طرفین مختومه می‌شود.

انتهای پیام/۲۳۰۷/منبع: فارس