کد خبر : 90624

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد به نقل از روابط عمومی اداره کل راه‌آهن یزد، در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و به‌منظور بومی‌سازی و استفاده از توان متخصصان داخلی در خصوص طراحی و ساخت لکوموتیو مپنا، تعداد ۸ دستگاه لکوموتیو باری مذکور در محور چادرملو-گندله سازی  در حال انجام آزمودن میدانی  و رفع معایب […]


به گزارش خبرگزاری فارس از یزد به نقل از روابط عمومی اداره کل راه‌آهن یزد، در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و به‌منظور بومی‌سازی و استفاده از توان متخصصان داخلی در خصوص طراحی و ساخت لکوموتیو مپنا، تعداد ۸ دستگاه لکوموتیو باری مذکور در محور چادرملو-گندله سازی  در حال انجام آزمودن میدانی  و رفع معایب هست.

لازم به ذکر هست، با توجه به اینکه اداره کل راه‌آهن یزد مقام اول را در تناژ بارگیری به خود اختصاص داده و از لکوموتیوهای مختلف در این ناحیه  استفاده می‌شود. ضمناً خطوط این اداره کل از شیب و فراز مختلف برخوداراست به نظر می‌رسد با چنین شرایطی، بهترین ناحیه به‌منظور آزمودن  لکوموتیو مپنا  و رفع عیب هست.

افزودنی است، لکوموتیو map24 دارای ۶ محور، ۱۲۸ تن وزن  و بار قابل‌حمل آن مشابه لکوموتیو  GT26 پانزده دنده  هست  و حدود یک سال است در محور اداره کل  به‌منظور رفع عیب و اصلاحات، تردد می‌نماید.

لازم به ذکر هست، اکثر معایب لکوموتیو مذکور توسط نمایندگانی از ناوگان یزد ، کارشناسان نیروی کشش و دفتر مهندسی نظارت ناوگان و نمایندگان شرکت سازنده شناسایی و در حال پیگیری و رفع عیب هست

شایان‌ذکر هست، شرکت مهندسی و ساخت لکوموتیو مپنا فعالیت خود را در سال ۱۳۸۶ آغاز نموده و کارخانه شرکت مذکور مجهز به کارگاه‌های بوژی، بدنه، رنگ، مونتاژ و آزمودن به‌منظور تولید لکوموتیو و واگن هست که مهم‌ترین آن ساخت لکوموتیو map24 می‌باشد.

انتهای پیام/منبع: فارس