کد خبر : 88686

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، نیروهای دموکراتیک سوریه که هدف اصلی عملیات قریب‌الوقوع ترکیه در شرق رود فرات هستند، هشدار دادند تهاجم به شمال سوریه موجب بازگشت داعش به این کشور خواهد شد. این درحالی است که آنها روز شنبه نیز در واکنش به احتمال وقوع این حمله، هشدار داده بودند هرگونه […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، نیروهای دموکراتیک سوریه که هدف اصلی عملیات قریب‌الوقوع ترکیه در شرق رود فرات هستند، هشدار دادند تهاجم به شمال سوریه موجب بازگشت داعش به این کشور خواهد شد.

این درحالی است که آنها روز شنبه نیز در واکنش به احتمال وقوع این حمله، هشدار داده بودند هرگونه اقدام تحریک‌آمیزی را با جنگ تمام‌عیار پاسخ خواهند داد.

گفتنی است در ماه میلادی آگوست، آمریکا و ترکیه بر سر ایجاد منطقه امن به عمق ۳۰ کیلومتر در خاک سوریه که عاری از یگان‌های کرد مدافع خلق باشد؛ توافق کردند.

این در حالی است که مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه بعدها اعلام کرد گمان نمی‌کند تلاش‌ها با آمریکا در راستای ایجاد منطقه امن در شمال شرق سوریه راه به جایی ببرد و کشورش برای رسیدن به خواسته مطلوب خود، آماده حمله نظامی است.

آنکارا به این یگان‌ها به چشم شاخه‌ای از پ ک ک نگاه کرده و آنها را تروریستی می‌داند حال آنکه واشنگتن با آنها شراکت راهبردی دارد.

کاخ سفید ساعاتی پیش، بعد از گفتگوی تلفنی رؤسای جمهوری آمریکا و ترکیه، از قریب‌الوقوع بودن عملیات نیروهای ترکیه در شمال سوریه خبر داد و مدعی شد از آن حمایت نمی‌کند.

بنابه اعلام کاخ سفید، نظامیان آمریکایی از محدوده (وقوع درگیری) دور می‌شوند.

در واکنش به این ادعا، نیروهای دموکراتیک سوریه با تائید عقب‌نشینی نظامیان آمریکایی از مناطق نزدیک به مرز ترکیه، آنها را به عدم پایبندی به تعهداتشان متهم کرده و هشدار دادند که حتی یک لحظه نیز در دفاع از خود در برابر ترکیه، تردید نخواهند کرد.منبع: مهر