کد خبر : 88747

بصیر صادق‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه با اشاره به اقدامات انجام شده در جاده شاهین‌دژ_تکاب که به جاده مرگ معروف شده است، اظهار کرد: به منظور تردد روان و امن در این محور با اجرای روکش آسفالت اقدام به عقد قرارداد در دو قطعه مجزا به طول ۲۵ کیلومتر با اعتباری […]


بصیر صادق‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه با اشاره به اقدامات انجام شده در جاده شاهین‌دژ_تکاب که به جاده مرگ معروف شده است، اظهار کرد: به منظور تردد روان و امن در این محور با اجرای روکش آسفالت اقدام به عقد قرارداد در دو قطعه مجزا به طول ۲۵ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۱۳۰ میلیارد ریال شده است که عملیات اجرایی آن آغاز و پیش‌بینی می‌شود تا آبان ماه امسال تکمیل شود.

وی افزود: محور شاهین‌دژ_تکاب به طول ۸۵ کیلومتر در امتداد محور اصلی و شریانی شمال به جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد که قسمتی از ترافیک استان و شهرستان‌های شاهین‌دژ و تکاب از طریق این محور انجام می‌شود.

معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی ادامه داد: همچنین از طریق این محور شهرستان‌های همجوار در جنوب استان به استان‌های زنجان، کردستان و استان‌های مرکز کشور و بالعکس متصل می‌شوند.

وی عنوان کرد: با توجه به رشد و توسعه حمل و نقل و افزایش روزانه خودروها، ترافیک عبوری این محور نیز در سال‌های اخیر چند برابر شده است بنابراین توسعه، بهسازی و ارتقا این محور در راستای توسعه منطقه، ایمن‌سازی ترافیک و گسترش حمل و نقل و نیاز منطقه امری ضروری است.

صادق‌پور تصریح کرد: در این راستا عملیات اجرایی، تعریض و بهسازی محور اصلی شاهین‌دژ_تکاب از اواخر سال ۸۶ در پنج منطقه مجزا توسط اداره‌کل راه و شهرسازی به پیمانکار واگذار شده که عملیات اجرایی قطعه اول به طول ۱۰ کیلومتر از سمت شاهین‌دژ انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: قطعه پنج این محور نیز به طول هفت کیلومتر از سمت تکاب تکمیل و تحت بهره‌برداری قرار گرفته و سه قطعه دیگر نیز در دست اجرا بوده که اجرای دو دستگاه تونل و چندین پل بزرگ نیز قسمتی از این عملیات اجرایی است و پیش‌بینی می‌شود بهره‌برداری از تونل اول آن به زودی آغاز شود.

معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: عملیات راهداری مستمر و جاری از جمله لکه‌گیری، آسفالت، پاک‌سازی، تسطیح و مرمت شانه‌ها و حریم جاده، خط‌کشی، بازبینی و مرمت تابلوها و علائم موجود، راهداری زمستانی، حضور گشت‌های راهداری در کنار پلیس‌راه توسط گروه‌های راهداری شهرستان‌های شاهین‌دژ و تکاب انجام و تردد روزانه و روان در محور شاهین‌دژ_تکاب برقرار است.

انتهای پیام/ ۶۱۰۲۳/ نمنبع: فارس