کد خبر : 88703

به گزارش خبرگزاری فارس، کایرن ریجیجو وزیر ورزش هند اعلام کرد دولت این کشور تلاش می‌کند تا رشته کبدی در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس حضور داشته باشد. وی در این باره اظهار داشت: کبدی یک مثال خوب است در مورد اینکه چطور یک رشته بومی می‌تواند به صورت موفقیت‌آمیز رشد کند. من احساس می‌کنم این […]


به گزارش خبرگزاری فارس، کایرن ریجیجو وزیر ورزش هند اعلام کرد دولت این کشور تلاش می‌کند تا رشته کبدی در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس حضور داشته باشد.

وی در این باره اظهار داشت: کبدی یک مثال خوب است در مورد اینکه چطور یک رشته بومی می‌تواند به صورت موفقیت‌آمیز رشد کند. من احساس می‌کنم این آغاز فرهنگ ورزشی است که ما برای هند پیش‌بینی کرده‌ بودیم و حالا به واقعیت تبدیل می‌شود.

وزیر ورزش هند افزود: ما قطعا فشار زیادی می‌آوریم تا کبدی بخشی از بازی‌های المپیک بعدی باشد، چرا که ما یک ملت میلیاردی قدرتمند هستیم و این موضوع امکان‌پذیر خواهد بود. همه ما تلاش‌مان را به کار می‌گیریم اما من به این اتفاق مطمئن هستم.

وی توضیح نداد که چگونه این کار انجام می‌شود اما یک ورزش جدید در فهرست المپیک یک روند طولانی و دست و پا گیر است که به لابی شدید نیز نیاز دارد.

انتهای پیام/منبع: فارس