کد خبر : 88760

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد به نقل از روابط‌عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری مهراد قاسمی، گفت: امسال تاکنون افزون بر یک میلیون و ۹۰۰ تن موادمعدنی از معادن استان استخراج شده، که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۴ درصد افزایش یافته است. سرپرست معاونت معادن و صنایع معدنی سازمان […]


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد به نقل از روابط‌عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری مهراد قاسمی، گفت: امسال تاکنون افزون بر یک میلیون و ۹۰۰ تن موادمعدنی از معادن استان استخراج شده، که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۴ درصد افزایش یافته است.

سرپرست معاونت معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری افزود: سنگ لاشه، سنگ‌نما، سیلیس، سنگ گچ، خاک نسوز، سنگ‌های تزئینی و مواد اولیه سیمان ازجمله مواد در حال استخراج از معادن استان است.

وی خاطرنشان کرد: این مقدار مواد از ۱۷۷ معدن با سرمایه‌گذاری ۶۵۳ هزار و ۸۰۲ میلیون ریالی استان در شهرستان‌های ۱۰ گانه استخراج شده است؛ هم اکنون ‌هزار و ۵۳۳ نفر در معادن این استان فعالیت می‌کنند.

قاسمی تأکید کرد: موادمعدنی استخراج شده علاوه بر صنعت ساختمانی در صنایع فولاد، ذوب‌آهن، آلومینیوم، صنایع نسوز و ساینده‌ها، تولید گچ، شن و ماسه، صنایع سیمان و تهیه آجرهای شاموتی کاربرد ویژه‌ای دارند.

انتهای پیام/۶۸۰۲۶/م

 منبع: فارس