کد خبر : 88928

رضا نقی‌زاده امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در ارومیه در خصوص اجرائی کردن طرح مشاغل خانگی اظهار کرد: اجرائی کردن بسته طرح مشاغل خانگی نیازمند همکاری و تعامل هر چه بیشتر دستگاه‌ها‌ی اجرایی و بانک‌ها‌ی عامل بوده و سخت‌گیری‌های بی مورد بانک‌های عامل و پایین بودن سقف وام با عنایت به گران […]


رضا نقی‌زاده امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در ارومیه در خصوص اجرائی کردن طرح مشاغل خانگی اظهار کرد: اجرائی کردن بسته طرح مشاغل خانگی نیازمند همکاری و تعامل هر چه بیشتر دستگاه‌ها‌ی اجرایی و بانک‌ها‌ی عامل بوده و سخت‌گیری‌های بی مورد بانک‌های عامل و پایین بودن سقف وام با عنایت به گران بودن دستگاه‌های مربوط به طرح‌ها موجبات کمتر اجرایی شدن مشاغل خانگی شده است.

وی افزود: با توجه به این که اعتبار تسهیلات طرح مشاغل خانگی در اواخر ۶ماهه نخست امسال ابلاغ شده‌، تاکنون مبلغی پرداخت نشده است.

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: شعب بانک‌های رفاه و توسعه تعاون در حال تشکیل و تکمیل پرونده متقاضیان برای پرداخت تسهیلات ابلاغی هستند.

نقی‌زاده اضافه کرد: پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در سال ۹۷ به تعداد دو هزار و ۸۷ نفر با مبلغ ۱۷۵ هزار و ۶۸۵ میلیون ریال با اشتغال زایی برای ۲ هزار و ۲۸۴ نفر بوده است.

وی با اشاره به اینکه ارومیه با تعداد یک هزار و ۴۲ مورد و مبلغ ۱۰۹ هزار و ۸۰۵ میلیون ریال با اشتغال‌زایی برای یک هزار و ۶۸ نفر بیشترین آمار پرداختی تسهیلات را به خود اختصاص داده است گفت: شهرستان خوی با تعداد ۶۵ مورد پرداختی به مبلغ ۹ هزار و ۴۰۰ میلیون ریال با اشتغال‌زایی برای ۲۳۴ نفر،شهرستان مهاباد با تعداد ۱۱۶ مورد پرداختی با مبلغ ۶ هزار و ۹۰۰ میلیون ریال با اشتغال‌زایی برای ۱۳۱ نفر و شهرستان شاهین‌دژ با تعداد ۱۰۲مورد پرداختی با مبلغ ۶ هزار و ۲۰۰ میلیون ریال با اشتغال زایی برای ۱۰۲ نفر را شامل شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی‌آذربایجان‌غربی خاطر نشان کرد: بیشترین نوع فعالیت در طرح مشاغل خانگی خیاطی، قالی‌بافی پرورش قارچ و انواع بسته بندی‌ها بوده است.

انتهای پیام/۶۱۰۲۲/نمنبع: فارس