کد خبر : 85871

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بوشهر، حجت الاسلام والمسلمین کاظم راشد یزدی عصر امروز در چهل و یکمین سالروز شهادت حجت الاسلام والمسلمین شهید ابوتراب عاشوری اظهار داشت: قدرت اضمحلال مرگ فوق العاده است که اگر چنگالش به دامن هر موجود زنده‌ای زند آن موجود نابود می‌شود. استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه […]


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بوشهر، حجت الاسلام والمسلمین کاظم راشد یزدی عصر امروز در چهل و یکمین سالروز شهادت حجت الاسلام والمسلمین شهید ابوتراب عاشوری اظهار داشت: قدرت اضمحلال مرگ فوق العاده است که اگر چنگالش به دامن هر موجود زنده‌ای زند آن موجود نابود می‌شود.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه هر انسانی یک بار متولد می‌شود و یک بار هم می‌میرد افزود: این مساله در مورد شهدا صدق نمی‌کند بلکه شهدا هنگام شهادت هم متولد می‌شوند و در واقع دوبار تولد دارند و یک بار شهادت و مردن.

وی شهدا را به مصالح ساختمان تاریخ تشبیه کرد و گفت: شهید ابوتراب عاشوری و دیگر شهدا در تاریخ ماندگار هستند و نمی‌توان آنها را فراموش کرد.

راشد یزدی با بیان اینکه شهید اعتبار خاصی دارد گفت: در آخرت سه گروه انبیاء، علما و شهدا حق شفاعت دارند؛ در جنگ تحمیلی هشت سال دفاع مقدس کشور ما بیش از ۲۵۰ هزار شهید را تقدیم انقلاب کرد که از این تعداد ۶۵ هزار نفر زن و فرزند داشتند و این ۶۵ هزار نفر ۱۴۸ هزار دختر و پسر باقی مانده است.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه خون شهدا هیچگاه خشک نمی‌شود افزود: اگر شهدا نبودند خاک این کشور به دست بیگانگان می‌افتاد.

راشد یزدی پیشنهاد تغییر نام فرودگاه بوشهر به نام شهید ابوتراب عاشوری را بسیار بجا دانست و گفت: مسؤولان استان بوشهر نسبت این موضوع با جدیت بیشتری عمل کرده و تعلل نکنند تا این استان همچون استان‌های یزد، مشهد و شیراز که فرودگاه‌های آنها به نام شهدا مزین شده است فرودگاه مرکز این استان  را به نام شهدا بشناسند.

گفتنی است راشد یزدی و دیگر مسؤولان و مردم پس از این مراسم با حضور بر سر مزار شهید ابوتراب عاشوری با آرمان‌های این شهید تجدید میثاق کردند.

انتهای پیام/

 منبع: فارس