کد خبر : 85523

به گزارش خبرگزاری فارس از کیش، با حضور مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، حجت الاسلام حسن زاده امام جمعه کیش، شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل سنت کیش و جمعی از معاونت های سازمان، مدیران و مسئولان ادارات و نهادهای مستقر در جزیره […]


به گزارش خبرگزاری فارس از کیش، با حضور مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، حجت الاسلام حسن زاده امام جمعه کیش، شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل سنت کیش و جمعی از معاونت های سازمان، مدیران و مسئولان ادارات و نهادهای مستقر در جزیره کیش از چندین پروژه‌توسعه ای و عمرانی کیش بهره‌برداری و بازدید شد.

در ابتدای روز افتتاح تونل ارتباطی دکل‌های تجمیعی مخابراتی با شبکه زیرساخت فیبر نوری به طول ۵ کیلومتر افتتاح و عملیات اجرایی توسعه شبکه زیرساخت فیبرنوری و احداث تونل ارتباطی به متراژ ۶۰ کیلومتر با هدف ارائه خدمات مطلوب‌تر به سازمان‌ها و ادارات تابعه سازمان منطقه آزاد و اصناف و سرمایه گذاران جزیره کیش آغاز شد.

در ادامه این روز بانک و مظفری از ساختمان مرکز نوآوری کیش با زیربنای ۷۵۰ مترمربع و زیربنای مفید ۵۵۰۰ متر مربع در ۱۳ طبقه و ۴۰ واحد با هدف حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌ها به‌عنوان پیشران و فراهم سازی جهت کاربردی و تجاری سازی ایده‌های نو بازدید کردند و این ساختمان در آینده نزدیک افتتاح می‌شود.

همچنین ساختمان اداری پلیس راهور کیش در راستای ارتقای کیفیت خدمات‌رسانی به کیشوندان در فضایی به وسعت ۳ هزار متر مربع با دو ساختمان اصلی جهت شماره‌گذاری و  انجام خدمات اداری پلیس راهور همچون تعویض پلاک، نقل انتقالات، بازدید های فنی و … افتتاح گردید.

پروژه مسکونی ۶۴ واحدی فرهیختگان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زمینی به مساحت ۲۴۰۰ مترمربع و زیربنای مفید حدود ۶ هزار و ۹۸ مترمربع بهره‌برداری شد.

بازگشایی مجدد کارخانه کیش چوب که به دلیل مشکلات مالی مدتی از چرخه فعالیت بازمانده بود در فضایی به وسعت ۲۰ هکتار و با سرمایه گذاری حدود ۸ هزار میلیارد ریال مورد بازدید قرار گرفت، این کارخانه هم اکنون با ظرفیت ۲۰۰ کارگر در حال فعالیت است و تا پایان سال زمینه اشتغال ۶۰۰ نفر را فراهم می‌کند.

بازدید از روند ساخت دو هتل و دو مجتمع مسکونی که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و حمایت سازمان منطقه آزاد کیش در حال ساخت است نیز از دیگر برنامه‌های این روز بود.

شهر بازی پیشرفته کورش برند سنتر در مجموعه تجاری کوروش که با سرمایه اولیه ۱۵۰میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در فضایی به وسعت ۲هزار مترمربع و با استفاده از۸۰ دستگاه بازی برای کودکان سنین مختلف، با هدف توسعه امکانات تفریحی و ایجاد محیطی شاد و مفرح برای کودکان ساکن و یا گردشگر جزیره کیش ساخته شده است از دیگرپروژه هایی بود که در هفته دولت در کیش به بهره‌برداری رسید.

در پایان سفر دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد به جزیره کیش، از برنامه راهبردی دو ساله و نرم‌افزارهای حقوقی سازمان منطقه آزاد کیش نیز رونمایی به‌عمل آمد.

انتهای پیام/ حمنبع: فارس