کد خبر : 85983

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی شامگاه سه‌شنبه در جمع عزاداران در مسجدالرسول اظهار داشت: یاران امام حسین ناگهان از میدان کربلا سر درنیاوردند، بلکه قبل از آن این آمادگی را درون خود ایجاد کرده بودند. نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان افزود: این تصور به وجود نیاید که امام شب […]


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی شامگاه سه‌شنبه در جمع عزاداران در مسجدالرسول اظهار داشت: یاران امام حسین ناگهان از میدان کربلا سر درنیاوردند، بلکه قبل از آن این آمادگی را درون خود ایجاد کرده بودند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان افزود: این تصور به وجود نیاید که امام شب عاشورا یاران را که جمع کردند برخی را محروم کردند، امام به حبیب بن مظاهر نامه نوشتند و از او دعوت کردند، این یعنی آن‌هایی که شب عاشورا امام را رها کردند خودشان مشکلی داشتند.

وی اضافه کرد: نکته جالب این که پس از رسیدن نامه، حبیب بن مظاهر عزم امام می‌کند که در راه می‌بیند مسلم بن عوسجه در حال خرید حنا برای خضاب است، به او می‌گوید «می‌خواهی سرت را طوری خضاب کنی که دیگر رنگ آن تغییر نکند؟» و پیشنهاد کمک به امام را می‌دهد، همانجا هر دو آماده می‌شوند و خود را به کربلا می‌رسانند.

مهدوی تأکید داشت: ایمان در بزنگاه‌ها خودش را نشان می‌دهد، انسان شاید غضب و شهوتش را در حالت عادی کنترل کند اما در یک سال یا در طول عمر ممکن است یک بار غضب و شهوت غیرعادی را تجربه کند که اگر ایمان قوی نباشد، سقوط خواهد کرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان خاطرنشان ساخت: حق را باید شناخت، زمانی که حق را بشناسیم دیگر آنچه باطل و گمراهی است مشخص می‌شود، بعد از حق هرآنچه هست ضلالت است.

وی در پایان با انتقاد از محوریت یافتن مداحی‌ها توصیه کرد: خوب است که جوانان به مداحی و سینه‌زنی اهمیت می‌دهند اما آنچه معرفت انسان را افزایش می‌دهد سخنرانی‌هاست.

انتهای پیام/۶۳۰۹۵/م۲۰/منبع: فارس