کد خبر : 86130

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم که در مصلی قدس برگزار شد، با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام، اظهار داشت: امام حسین (ع) هدف قیام خود را اصلاح امت جدشان و امر به معروف و نهی از منکر […]به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم که در مصلی قدس برگزار شد، با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام، اظهار داشت: امام حسین (ع) هدف قیام خود را اصلاح امت جدشان و امر به معروف و نهی از منکر بیان فرمودند که امروز نیز باید مسیر سیدالشهدا (ع) را دنبال کنیم و به آرمان‌ها و مطالبات ایشان لبیک بگوییم.

وی گفت: امام حسین (ع) حضرت مسلم بن عقیل نماینده خود را به کوفه فرستادند تا از مردم بیعت بگیرند که آنان وظیفه داشتند تا از نماینده امام حمایت و از وی تبعیت کنند اما چنین نکردند و امروز نیز همه ما می‌بایست پیمان مجددی با امام زمان (عج) داشته باشیم و به نایب ایشان لبیک بگوییم.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) گفت: امروز ندای «لبیک یا خامنه‌ای» جهانی شده و در کشورهای مختلف از جمله لبنان و یمن و فلسطین طنین‌انداز است.

ایران اسلامی به ابرقدرتی در جهان تبدیل شده است

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها به موضوع تصمیم نظام اسلامی برای کاهش تعهدات برجامی اشاره کرد و افزود: امروز جمهوری اسلامی قصد برداشتن گام سوم از کاهش تعهدات برجامی را دارد که این امر گامی عملی برای لبیک گفتن به بیانات مقام معظم رهبری است.

آیت الله سعیدی اظهار داشت: برداشتن گام سوم، عملاً برجام را بی معنا می‌کند و موجب تقویت جایگاه جمهوری اسلامی می‌شود و بار دیگر تأکید می‌کنیم که آمریکا هیچ کاری نمی‌تواند بکند و ما آمریکا را زیر پا می‌گذاریم و این یک شعار نیست بلکه واقعیت دارد.

وی با بیان اینکه امروز ایران اسلامی به ابرقدرتی در منطقه و جهان تبدیل شده است، ادامه داد: در شرایط فعلی مذاکره با دشمنان نباید صورت گیرد چرا که به فرموده رهبر معظم انقلاب سم مهلکی است و غرب‌زده‌های نگون بخت نباید به بهانه مذاکره آدرس غلط به جامعه بدهند.

امام جمعه قم با تأکید بر اینکه ما باید به توان داخل تکیه کنیم، گفت: دشمنی که عملاً سخن از نابودی ملت ایران می‌زند، قابل اعتماد نبوده و لیاقت مذاکره نیست.

مردم ایران پشتیبان دستگاه قضائی هستند

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از اقدامات اخیر قوه قضائیه در برخورد با مفسدان گفت: ما از دستگاه قضائی در برخورد با فساد، رانت خواری و مفسدین اقتصادی حمایت می‌کنیم.

آیت الله سعیدی در ادامه اظهار داشت: از آیت الله رئیسی تقاضا داریم که در این مسیر به وظایف خود عمل کرده و ملاحظه هیچ مقام و مسئولی را نداشته باشند و بدانند مردم ایران اسلامی پشتیبان دستگاه قضائی هستند.منبع: مهر