کد خبر : 85475

به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس؛ نخستین شماره دو فصلنامه تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب از سوی دانشگاه مذاهب اسلامی منتشر شد. این مجله در چارچوب اهداف آموزشی و پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی با مطالب و مقالاتی از اساتید و صاحب‌نظران حوزه و دانشگاه در موضوعات مرتبط با تمدن نوین اسلامی […]


به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس؛ نخستین شماره دو فصلنامه تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب از سوی دانشگاه مذاهب اسلامی منتشر شد. این مجله در چارچوب اهداف آموزشی و پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی با مطالب و مقالاتی از اساتید و صاحب‌نظران حوزه و دانشگاه در موضوعات مرتبط با تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب ارائه شد.

دو فصلنامه تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب دانشگاه مذاهب اسلامی با اهداف نظریه‌پردازی در حوزه تمدن اسلامی با رویکرد تقریبی، بررسی تاریخ و تمدن ملل اسلامی، ارائه مبانی نظری، ساختاری و کارکردی تمدن نوین اسلامی، بررسی نقش و جایگاه تقریب مذاهب اسلامی در ایجاد تمدن اسلامی و همچنین بررسی آسیب‌های ناشی از عدم تقریب مذاهب اسلامی و ارائه راهکارهای برون رفت از آن منتشر می‌شود.

 

 

دو فصلنامه تمدن نوین اسلامی در آیینه تقریب به صاحب امتیازی آیت‌الله محسن اراکی، مدیر مسئولی و سردبیری حجت‌الاسلام محمد‌حسین مختاری از سوی انتشارات دانشگاه مذاهب اسلامی چاپ و منتشر شد.

علاقه‌مندان می‌توانند از طریق مراجعه به سامانه این مجله به نشانی http://tamadonnovin.mazaheb.ac.ir
مقالات خود را ارسال و یا نشریه را دریافت کنند.

انتهای پیام/منبع: فارس