کد خبر : 85519

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در هشتمین یادواره شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم و مدافعان وطن اظهار داشت: اقدام و پروژه بزرگ شیطان بزرگ آمریکا که در ماه ها و سال های اخیر آن را آغاز کرد، الحمدالله به لطف الهی در طی […]


به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در هشتمین یادواره شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم و مدافعان وطن اظهار داشت: اقدام و پروژه بزرگ شیطان بزرگ آمریکا که در ماه ها و سال های اخیر آن را آغاز کرد، الحمدالله به لطف الهی در طی ماه های اخیر با شکست مواجه شد و نه تنها به اهدافی که دنبال می کردند نرسیدند بلکه عقب رانده شدند و ما موفقیت های جدیدی بدست آوردیم.

وی افزود: قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ترامپ اعلام کرده بود که از برجام قرار است خارج شود و در شهریور سال ۹۶ با یک مقدمه چینی با یک اقدام عملیات رسانه ای و روانی گسترده آن را کلید زد و شاید می خواست نتیجه این اقدام گسترده آثاری بیش از آن مقداری که در صحنه واقعی انتظار داشتند حاصل شود.

سردار حاجی زاده اضافه کرد: بنابر این قبل از اینکه آثار فیزیکی خروج از برجام اتفاق بیفتد عملیات روانی صورت دادند که حاصل آن فتنه دی ماه ۹۶ را به وجود آوردند که مردم ما زود متوجه شدند و توطئه دشمن رو شد.

سردار حاجی زاده تصریح کرد: اما از اردیبهشت سال ۹۷ خروج از برجام رسما کلید خورد و آن ها فشارهای خود را زیاد کردند و آن ها به دنبال تنبیه ملت ایران و براندازی جمهوری اسلامی ایران بودند و به کمتر از آن هم راضی نبودند و مجموعه اقداماتی را انها طی یک پروژه صورت دادند که بین اجزای مختلف تقسیم شده بود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران خاطرنشان کرد؛ آمریکا در فواصل کوتاه با ضربات سنگین اقتصادی توام با عملیات روانی شروع به ضربه زدن به نظام و ملت ما کرد که از تحریم های مالی، نفتی،‌ خودرو و هواپیما شروع شد که این اواخر بعد از سرنگونی این هواپیما دیگر هیچ چیز نداشتند. چند نفر را هم تحریم کردند که از قبل هم تحریم بودند.

وی تصریح کرد: ضلع دوم اقدامات دشمن به اروپایی ها سپرده شد؛ اروپایی ها وظیفه حفظ ایران در برجام را عهده دار شدند یعنی ضلع دوم‌ دشمنی برعهده اروپایی‌ها بود و با ترفندهای مختلفی نیز آن را دنبال کردند و اکنون ۱۵ ماه است که وعده می دهند.

سردار حاجی زاده گفت: آمریکایی ها برای به نتیجه رساندن ضربات اقتصادی نیاز به زمان داشتند بنابراین قرار بود این خریدن زمان بر عهده اروپا باشد و وعده بدهند و ما را در برجام حفظ کنند. برخی ها دشمنی امریکای جهانخوار را کوچک کردند که این دشمنی ترامپ است و می‌گفتند انتخابات نزدیک است دموکرات ها روی کار می آیند و وعده های پی در پی که همه ما این روزها می شنویم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران افزود: آنچه که آنها اطمینان داشتند این بود که ما اقدام عملی علیه آنها نخواهیم داشت و پروژه آنها صبر راهبردی بود و این صبر ادامه پیدا می کند و آنها برای این کار آنگونه که طراحی کرده بودند این بود که وضعیت یا همانگونه ادامه پیدا می‌کند و ضربات پی در پی به ایران وارد و اغتشاش خیابانی انجام و فروپاشی می شود.

وی ادامه داد: آنها یک راه فرار به نام مسیر مذاکره گذاشته بودند که در واقع تسلیمی با اسم رمز مذاکره بود؛ آنها می گفتند ایران به احتمال زیاد زیر بار مذاکره بروند.

سردار حاجی زاده با بیان اینکه آنها تصور نمی کردند که اغتشاشات مردم ادامه پیدا نکند گفت: انها دیدند نقشه ها آنگونه که می خواهند پیش نمی رود و از اردیبهشت سال ۹۸ موضوع دیگری همچون وقوع جنگ را هم اضافه و برای این قضیه هم خوب طراحی کرده بودند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران تصریح کرد: جان بولتون گفته بود که ما هواپیماهای ب ۵۷ و ناوهواپیما بر به خلیج فارس می فرستیم و از طرفی از طریق سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای دوست پیغام می فرستادند که آمریکا قرار است به ایران حمله کند یک شب یکی از مسئولان با من تماس گرفت و گفت که پیغامی از طرف کشورهای دوست فرستادند که قرار است امشب امریکا به ما حمله کند و من به آنها گفتم این عملیلت روانی است.

وی ادامه داد: دیپلمات های رسمی پیغام می دادند که قرار است آمریکا حمله کند و ماها که در نیروهای مسلح بودیم می دانستیم این عملیات روانی است اما مسئولان سیاسی نگران شده بودند اما دشمن به دنبال برقراری ضلع چهارم بودند که عده ای می گفتند ما سریع برویم یعنی بگیرند وضع اقتصادی اینگونه است و قرار است جنگ هم شود و فرصتی هم نیست و باید برویم مذاکره کنیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: ما امروز نمی دانیم که آنها دیگر قرار است چرا تحریم کنند؟ با گذشت زمان بالاخره مسیر جدیدی را با تدبیر مقام معظم رهبری باز شد و آن مقاومت فعال بود و دو راهی که آنها پیش بینی می کردند با راه سوم مواجه شدند آنها می خواستند ما را از جنگ بترسانند و اقتصاد ما را فلج کنند.

ادامه دارد …منبع: فارس