کد خبر : 85924

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، سرهنگ محمد تقی منصوری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه در استان یزد آمار مشمولین غایب بسیار پایین است گفت: استان یزد در اعزام مشمولان به خدمت سربازی جز استان‌های دوم کشور است و آمار بسیار مطلوبی دارد. معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی […]


به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، سرهنگ محمد تقی منصوری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه در استان یزد آمار مشمولین غایب بسیار پایین است گفت: استان یزد در اعزام مشمولان به خدمت سربازی جز استان‌های دوم کشور است و آمار بسیار مطلوبی دارد.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان یزد عنوان کرد: در طول هر سال به صورت میانگین ۵ هزار نفر از استان یزد به خدمت سربازی اعزام می‌شوند که از این میزان ۱۹ درصد غیبت دارند که عمده دلایل آن، دانشجویی افراد است.

وی در خصوص غایبین خدمت سربازی گفت: افراد مشمولی که در زمانی که باید به خدمت سربازی اعزام شوند به هر دلیلی غیبت می‌کنند برابر ماده ۱۰ قانون از محرومیت‌های اجتماعی برخوردار می‌شوند.

منصوری عدم ثبت گواهی نامه، عدم استخدام در ادارات دولتی، عدم حضور در دانشگاه، عدم ثبت جواز کسب برخی دیگر موارد را از جمله محرومیت‌هایی عنوان کرد که مشمول افراد غایب خدمت سربازی می‌شود.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان یزد با اشاره به اینکه چنانچه افرادی که به سن قانونی برای خدمت سربازی هستند خود را معرفی نکنند غایب محسوب می‌شوند تصریح کرد: اگر تا سه ماه خود را معرفی نکنند، سه ماه اضافه خدمت و اگر بیش از سه ماه شد آنها شامل شش ماه اضافه خدمت خواهند داشت که این مسائل مشکلاتی را برای افراد مشمول غایب در پی خواهد داشت.

وی اضافه کرد: در ماده ۶۳ قانون هر گونه به‌کارگیری مشمولین غایب در ادارات، وزارت خانه‌ها و سازمان‌های دولتی و غیر دولتی و غیره خلاف است و با به به‌کارگیرنده مشمولین غایب و کسانی که به سن ۱۸ سال رسیده باشند و معافیت‌هایی نداشته باشند برخورد خواهد شد.

منصوری خاطرنشان کرد: برای متأهلین که مدت غیبت آنها زیاد است و دارای فرزند هستند مساعدت‌هایی برایشان در نظر گرفته شده و اگر دارای فرزند باشند هم کسری سه ماه برخوردار می‌شوند.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان یزد با اشاره به اینکه خرید خدمت از تاریخ ۳۰ فروردین سال ۹۸ پایان پذیرفت خاطرنشان کرد: از این تاریخ به بعد دیگر مسئله خرید خدمت را نخواهیم داشت و کسانی که دنبال این مسئله هستند باید به این مسئله توجه داشته باشند که حتماً برای اعزام به خدمت اقدامات لازم را انجام دهند.

وی در ادامه به استقبال خوب جوانان برای حضور در مراسم اربعین حسینی اشاره کرد و اذعان داشت: یکی از بندهای محرومیت‌های مشمولین غایب، خروج از کشور است ولی کسانی که به موقع برای خدمت سربازی حضور پیدا کرده‌اند و وضعیت خدمتی آن‌ها مشخص شده، می‌توانند برای خروج از کشور و شرکت در مراسم اربعین حسینی ثبت نام کنند.

انتهای پیام/۹۰۰۱۳منبع: فارس