کد خبر : 83583

به گزارش گروه بین‎الملل خبرگزاری فارس، یگان توپخانه‌ای ارتش یمن و انصارالله دیشب (یکشنبه) محل تجمع شبه‎نظامیان ائتلاف سعودی در شرق و غرب منطقه حیران و شمال شرق و غرب منطقه «مثلث عاهم» واقع در استان حجه (شمال غربی) را هدف قرار داد. شبکه المسیره به نقل از منابع نظامی یمن گزارش داد که در […]


به گزارش گروه بین‎الملل خبرگزاری فارس، یگان توپخانه‌ای ارتش یمن و انصارالله دیشب (یکشنبه) محل تجمع شبه‎نظامیان ائتلاف سعودی در شرق و غرب منطقه حیران و شمال شرق و غرب منطقه «مثلث عاهم» واقع در استان حجه (شمال غربی) را هدف قرار داد.

شبکه المسیره به نقل از منابع نظامی یمن گزارش داد که در این حمله توپخانه‎ای، شماری از عناصر وابسته به ائتلاف سعودی از جمله چند «فرمانده مزدور» کشته و زخمی شدند.

 

نیروهای توپخانه‎ای یمن همچنین امروز (دوشنبه) پایگاه شبه‌نظامیان در منطقه «جبل قیس» و شمال و شرق «جبل النار» در جازان (جنوب عربستان) را هدف قرار دادند.

شرق و شمال منطقه جبل النار نیز دیشب با شلیک چند فروند موشک کاتیوشای ارتش یمن و انصارالله هدف قرار گرفت که در نتیجه آن، تعدادی از عناصر مزدور وابسته به دولت مستعفی یمن از پای درآمدند.

رزمندگان ارتش یمن و انصارالله دیروز با تشکیل سد محکم در برابر شبه‎نظامیان مستقر در شمال جبل النار در جازان، مانع عملیات نفوذ آنها به منطقه مزبور شدند.

 

شبکه منبع یمنی به المسیره گفت که درگیری دیروز ارتش یمن و انصارالله در برابر شبه‎نظامیان در شمال جبل النار، حدود ۱۵ ساعت به طول انجامید.

منبع نظامی مذکور تاکید کرد که عملیات مزدوران برای نفوذ به جبل النار با پشتیبانی آپاچی‌ها و جنگنده‎های سعودی صورت گرفت، اما رزمندگان یمنی با مقاومت ۱۶ ساعته مانع این عملیات شدند.

نیروهای ارتش یمن و انصارالله پنج سالی است که مقاومت در برابر تجازوات ائتلاف سعودی را تجربه می‎کنند، اما با این وجود هزاران نفر از غیرنظامیان یمنی طی این مدت کشته و زخمی شده‌اند.

انتهای پیام/صمنبع: فارس