کد خبر : 83486

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع روسیه شامگاه شنبه از پرواز موفق یک پهپاد نظامی فراصوت به نام «شکارچی» خبر داد. به نوشته وبگاه شبکه خبری «راشاتودی» وزارت دفاع روسیه بدون اعلام محل دقیق این پرواز آزمایشی اعلام کرد که این پهپاد پس از برخاستن از یکی از فرودگاه‌های این کشور ، حدود […]


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع روسیه شامگاه شنبه از پرواز موفق یک پهپاد نظامی فراصوت به نام «شکارچی» خبر داد.

به نوشته وبگاه شبکه خبری «راشاتودی» وزارت دفاع روسیه بدون اعلام محل دقیق این پرواز آزمایشی اعلام کرد که این پهپاد پس از برخاستن از یکی از فرودگاه‌های این کشور ، حدود ۲۰ دقیقه پرواز کرده است. این پهپاد جدید بعد از چند دور پرواز در ارتفاع ۶۰۰ متری، با موفقیت بر باند فرودگاه فرود آمد.

در حالی که مشخصات فنی این پهپاد پنهان مانده، اما گزارش برخی رسانه‌ها حکایت از آن دارد که پهپاد شکارچی هنگام برخاستن بین ۲۰ تا ۲۵ تن وزن دارد و برد عملیاتی آن ۵۰۰۰ کیلومتر است. همچنین گفته می‌شود که پهپاد شکارچی قادر است با سرعت فراصوت ۱۴۰۰ کیلومتر در ساعت پرواز کند.

وزارت دفاع روسیه تاکنون هیچ عکس و فیلمی از پرواز این پهپاد ارائه نکرده و تنها در نمایشگاه «ارتش-۲۰۱۹» که اواخر ژوئن (خرداد) در مسکو برگزار شد، مدلی از این هواپیمای بدون سرنشین را به نمایش گذاشت.

چندی قبل نیز «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه جنگنده نسل پنجم «سوخو-۵۷» را به عنوان «بهترین هواپیمای جنگی جهان» توصیف کرد.

پوتین در مراسمی با حضور جمعی از منتخبان  این کشور گفت: «سوخو -۵۷ ،بهترین هواپیمای روز جهان است. این بهترین هواپیما در جهان با تمام ویژگی‌های عملیاتی و تسلیحاتی است و هیچ هواپیمای دیگری نمی‌تواند همانند هواپیمای ما پرواز کند.»

 

سوخو-۵۷ ، یک جنگنده چند منظوره نسل پنجم برای نابود ساختن انواع اهداف هوایی در مسافت‌های کوتاه و بلند، هدف قرار دادن اهداف زمینی و دریایی و غلبه بر دفاع هوایی دشمن است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/خمنبع: فارس