کد خبر : 83521

به گزارش خبرنگار مهر، امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش امروز (یکشنبه) در نهمین جشنواره مالک اشتر نیروی زمینی ارتش که در ستاد هوانیروز ارتش برگزار شد، با بیان اینکه جشنواره مالک اشتر، مسابقه فرماندهان در ارائه خدمت با اخلاص است، گفت: فرماندهی در نیروی زمینی بر سه پایه ولایت‌ محوری، عدالت محوری و شایسته […]به گزارش خبرنگار مهر، امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش امروز (یکشنبه) در نهمین جشنواره مالک اشتر نیروی زمینی ارتش که در ستاد هوانیروز ارتش برگزار شد، با بیان اینکه جشنواره مالک اشتر، مسابقه فرماندهان در ارائه خدمت با اخلاص است، گفت: فرماندهی در نیروی زمینی بر سه پایه ولایت‌ محوری، عدالت محوری و شایسته سالاری استوار است و تمام برنامه‌ها در نیروی زمینی بر پایه این سه شاخص استوار هستند.

وی با بیان اینکه مطیع بودن و حرکت کردن در مسیر اوامر فرمانده معظم کل قوا دو شاخصه یک فرمانده ولایت‌مدار است، افزود: سه ماه دیگر سومین سال فرماندهی بنده در نیروی زمینی ارتش است. در سه شرف‌یابی که طی این مدت خدمت مقام معظم رهبری داشتم، گزارش بازطراحی نیروی زمینی را که به طرح‌های «لبیک» معروف است،  خدمت فرمانده معظم کل قوا تقدیم کردم که الحمدلله این طرح‌ها مورد مقبولیت ایشان واقع شدند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه تلاش ما این است که نیروی زمینی ارتش جایگاه کسانی باشد که ولایت‌محوری را به منصه ظهور رسانده باشند، تاکید کرد: اگر همراهی‌های امیر سرلشکر موسوی فرماندهی کل ارتش و سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح نبود، ما در نیروی زمینی ارتش نمی‌توانستیم مصوبه برنامه‌های لبیک را گرفته و آنها را اجرایی کنیم.

امیر حیدری با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش امروز از یگان‌های سنتی و لَخت عبور کرده و به یک نیروی متحرک هجومی و واکنش سریع تبدیل شده است، عنوان کرد: ما ساختار نیروی زمینی ارتش را به شکلی تبدیل کرده‌ایم که بتواند رزم نزدیک را در روز واقعه به دشمن تحمیل کند و به نیازهای عملیاتی ما پاسخ دهد.

وی افزود: وقتی ما می‌توانیم به نیازهای روز پاسخگو باشیم که اولا: کارآمدی را بالا ببریم و بعد از آن بر تحرک نیروی زمینی بیفزاییم.

فرمانده نزاجا با بیان اینکه تیپ‌های پیاده و تکاور را به تیپ‌های متحرک هجومی و ۶ تیپ واکنش سریع تبدیل کرده ایم، گفت: در ساختار یگان‌های زرهی نیز تغییراتی را انجام داده‌ایم تا نیروی زمینی پوست اندازی کند.

وی در پایان گفت: نیروی زمینی ارتش امروز آماده است که در هر ماموریت دفاعی و امنیتی پای کار بیاید و در مقام انجام آن ماموریت برآید.منبع: مهر