کد خبر : 83658

مهران منتظر، جزء نفرات برتر کنکور سراسری امسال در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در تفت، به سوابق تحصیل خود اشاره کرد و گفت: شش سال ابتدایی را در دبستان شهید رجایی تفت تحصیل کردم و سپس برای ادامه تحصیل در مقاطع متوسطه اول و متوسطه دوم به دبیرستان استعدادهای درخشان شهید صدوقی یزد رفتم. […]


مهران منتظر، جزء نفرات برتر کنکور سراسری امسال در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در تفت، به سوابق تحصیل خود اشاره کرد و گفت: شش سال ابتدایی را در دبستان شهید رجایی تفت تحصیل کردم و سپس برای ادامه تحصیل در مقاطع متوسطه اول و متوسطه دوم به دبیرستان استعدادهای درخشان شهید صدوقی یزد رفتم.

شرط پدر و مادرم کسب رتبه تک رقمی در رشته تجربی بود

وی با بیان اینکه پدر و مادرم اصرار زیادی داشتند که به رشته تجربی بروم خاطرنشان کرد: من به اصرار و علاقه خودم به رشته ریاضی رفتم و پدر و مادر شرط تحصیل من در این رشته را کسب رتبه تک رقمی گذاشتند.

این دانش آموز تفتی افزود: دست پدر و مادرم را به واسطه همه حمایت هایشان می بوسم چرا که فضای خانه را برایم آرام کردند تا راحت بتوانم درس بخوانم، دید و بازدیدهای خود را کنار گذاشتند و هر کتاب کمک درسی که می‌خواستم هرچند هزینه‌اش زیاد هم بود ولی برایم تهیه کردند.

در هیچ کلاس آموزشی شرکت نکردم

منتظر، با اشاره به اینکه در هیچ کلاس آموزشی و کمک آموزشی برای کنکور سراسری شرکت نکردم ادامه داد: اما برای اینکه آشنایی بیشتری با کنکور و نحوه‌ی آزمون آن داشته باشم، دو آزمون آزمایشی را امتحان دادم و مشاور هم گرفتم تا بتوانم بهتر درس بخوانم.

وی با بیان اینکه در هر زمانی که فرصت پیدا می کردم، تلاشم مطالعه بود اظهار داشت: میزان ساعت مطالعه درسی من در طول روز بین بین ۵ تا ۶ ساعت بود که این میزان در برخی روزها به ۹ تا ۱۱ ساعت هم می‌رسید.

نقش بسزای معلمان دلسوز در کسب رتبه تک رقمی کنکور

این دانش آموز تفتی از دیگر عوامل موفقیت خود را در کنکور سراسری معلمان دلسوز خود دانست و تصریح کرد: معلمان عزیزی در طول این سال ها برای پیشرفت علمی من زحمت کشیدند که واقعا مدیون آنها هستم.

منتظر، در پایان خطاب به دانش آموزان و جوانانی که در آینده باید در کنکور شرکت کنند گفت: توکل و اعتماد به خدا و پشتکار می‌تواند فرد را به سمت موفقیت و پیروزی سوق دهد.

انتهای پیام/۳۴۰۴منبع: فارس