کد خبر : 84473

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز کمال اکبری در گردهمایی بزرگ سمن‌های آذربایجان شرقی با بیان این‌که در حال حاضر نزدیک به ۲۰ هزار سازمان مردم نهاد در کشور وجود دارد، اظهار داشت: از این تعداد ۶۷ درصد سازمان‌های مردم نهاد کشور فعال بوده و بقیه نیز غیرفعال یا نیمه فعال هستند. وی افزود: به تازگی […]


به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز کمال اکبری در گردهمایی بزرگ سمن‌های آذربایجان شرقی با بیان این‌که در حال حاضر نزدیک به ۲۰ هزار سازمان مردم نهاد در کشور وجود دارد، اظهار داشت: از این تعداد ۶۷ درصد سازمان‌های مردم نهاد کشور فعال بوده و بقیه نیز غیرفعال یا نیمه فعال هستند.

وی افزود: به تازگی آیین نامه‌ی اجرایی سازمان‌های مردم نهاد محلی نیز ابلاغ شده است که این تشکلها در محلات شهر و روستایی بدون تشریفات شکل گرفته و زیر نظر بخشداران اداره می‌شوند.

اکبری با بیان این‌که طی دو سال اخیر بیش‌ترین طرح‌های اجتماعی با حضور سازمان‌های مردم نهاد انجام شده است، گفت: تمام اعتبارات اجتماعی دربرخی از استان‌های کشور از طریق سازمان‌های مردم نهاد هزینه شده است که این امر نشانگر رویکرد مثبت دولت به حضور سازمان‌های مردم در خط مقدم است.

اکبری با بیان این‌که دولت به دنبال توسعه‌ کمی و کیفی سازمان‌های مردم نهاد است، ادامه داد: دولت باید بتواند بستر لازم از جمله بستر حقوقی را برای فعالیت سازمان‌های مردم نهاد فراهم کند.

وی با اعلام اینکه لایحه‌ سازمان‌های مردم نهاد در دولت تدوین شده و به زودی در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود، گفت: نمایندگان مجلس و سازمان‌های مردم نهاد در تدوین و طراحی این لایحه نقش داشتند و بارها جلساتی برای اخذ نظرات سازمان‌های مردم نهاد برگزار کردیم.

معاون مشارکت های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور اظهارداشت: برانگیختن حس مسئولیت اجتماعی نسبت به جامعه جزوی از انتظارات ما از سازمان‌های مردم نهاد است و سازمان‌های مردم نهاد باید مسئولیت اجتماعی را از دولت و دستگاه‌های دولتی، خصوصی، عمومی و شرکت‌ها مطالبه کنند.

انتهای پیام/۶۰۰۰۲منبع: فارس