کد خبر : 83350

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی که برای ایراد چند سخنرانی در جمع نخبگان فرهنگی مقدونیه که در سال ۱۹۹۱ استقلال یافته به این کشور سفر کرده است، با رجبی رئیس و مفتی جامعه اسلامی این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد. در ابتدای این دیدار رجبی […]


به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی که برای ایراد چند سخنرانی در جمع نخبگان فرهنگی مقدونیه که در سال ۱۹۹۱ استقلال یافته به این کشور سفر کرده است، با رجبی رئیس و مفتی جامعه اسلامی این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

در ابتدای این دیدار رجبی رئیس العلمای مقدونیه ضمن خیر مقدم و خوش آمدگویی به عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: ما ایران را دوست داریم و در طول تاریخ هیچ زمان با کشور ایران مشکلی نداشته‌ایم.

 فعالیت ۷۵۰ مسجد زیر نظر جامعه اسلامی مقدونیه

رئیس جامعه اسلامی مقدونیه با بیان اینکه ۷۵۰ مسجد این کشور و ده ها مرکز و مسجد در سایر نقاط اروپا زیر نظر جامعه اسلامی فعالیت دارند گفت: جامعه اسلامی مقدونیه همواره در مبارزه با افراط گرایی پیش قدم بوده و ما طرفدار صلح هستیم.

هولوکاست مورد ادعای رژیم صهیونیستی؛ هیچ ارتباطی به جهان اسلام ندارد

رجبی رئیس العلمای مقدونیه در ادامه با اشاره به دیدار خود با یکی از مقامات رژیم اشغالگر قدس گفت: هولوکاست که شما مدعی آن هستید هیچ ارتباطی به جهان اسلام ندارد و تاریخ گواه است که در تمام دوران تاریخ مسلمانان کمک به یهودیان کرده اند ولی شما هر روز مردم فلسطین را می کشید و به مسلمانان ظلم می کنید.

عاملی: امام خمینی(ره) همواره بر وحدت جهان اسلام تاکید داشتند

در ادامه جلسه سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن تشکر از رئیس العلمای مقدونیه گفت: از شنیدن بانگ اذان در شهر اسکوپیه بسیار خوشحال شدم و برای شما به خاطر این فعالیت ها دعا کردم.

عاملی اضافه کرد: نگاه مهربان شما به جمهوری اسلامی و مردم ایران جای تشکر دارد و ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی منادی وحدت در جهان بوده و امام خمینی(ره) نیز همواره بر وحدت جهان اسلام تاکید داشتند.

امروز علاوه بر اسلام هراسی؛ ایران هراسی نیز ترویج می شود

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه مسلمانان در شرایط کنونی قربانی نگاه منفی به اسلام که ناشی از تبلیغات دروغ است هستند گفت: این نگاه به اسلام جای تاسف دارد و امروز در جهان علاوه بر اسلام هراسی ایران هراسی نیز در دستور کار دستگاه های تبلیغاتی نظام سلطه قرار گرفته است.

جمهوری اسلامی ایران همواره طرفدار صلح بوده است

عاملی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره طرفدار صلح بوده است، اما به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره مقابل دشمنان و متجاوزان با صلابت رفتار کرده و پاسخ زورگویان را محکم داده است.

وی افزود: خدا را شاکریم که این تفکر در جهان اسلام نیز تحقق یافته است و مردم مظلوم فلسطین پاسخ رژیم اشغالگر صهیونیست را با تفنگ و موشک می دهد. 

۹۵ درصد داروهای مصرفی در داخل کشور تولید می شود

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین در ادامه این دیدار آماری از پیشرفت های علمی و رشد نظام آموزش عالی در ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی ارائه داد و اظهار داشت: ۹۰ هزار پزشک متخصص در ایران فعالیت دارد سالانه ۵۵۰ پزشک تربیت می شوند و همچنین ۹۵ درصد داروهای مصرفی در داخل کشور تولید می شود.

رئیس العلمای مقدونیه: آماده همکاری های دینی و قرآنی با ایران هستیم

 

در انتهای این دیدار رجبی رئیس العلمای مقدونیه اظهار داشت: دست دوستی ما به سوی ایران دراز است و آماده همکاری در زمینه های دینی و قرآنی با جمهوری اسلامی ایران هستیم.

انتهای پیام/منبع: فارس