کد خبر : 83855

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، سیدمهدی طبیب‌زاده عصر امروز با حضور در دفتر خبرگزاری فارس کرمان به مناسبت ۱۷ مرداد از فعالیت‌های این مجموعه در پوشش و انعکاس برنامه‌ها و اخبار اتاق بازرگانی کرمان قدردانی کرد و اظهار داشت: برای ما مهم است که بتوانیم در سال‌های سخت اقتصادی، برنامه‌های خودمان را جامعه عمل […]


به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، سیدمهدی طبیب‌زاده عصر امروز با حضور در دفتر خبرگزاری فارس کرمان به مناسبت ۱۷ مرداد از فعالیت‌های این مجموعه در پوشش و انعکاس برنامه‌ها و اخبار اتاق بازرگانی کرمان قدردانی کرد و اظهار داشت: برای ما مهم است که بتوانیم در سال‌های سخت اقتصادی، برنامه‌های خودمان را جامعه عمل بپوشانیم و به فلسفه وجودی شعار سال یعنی رونق تولید عمل کنیم.

وی بیان داشت: تولیدکنندگان و صنعتگران ما در شرایطی که با محدویت منابع مالی و مواد اولیه مواجه هستند اما محکم ایستاده‌اند و همانند سربازان جنگ اقتصادی کار می‌کنند.

طبیب‌زاده افزود: دغدغه فعالان اقتصادی باید به گوش تصمیم‌سازان استان و کشور برسد، تاثیراتی که بعضا از فضای داخلی کشور برای این گروه ایجاد می‌شود، کمتر از مشکل تحریم‌ها نیست.

رئیس اتاق بازرگانی کرمان عنوان‌ کرد: ما از رسانه‌ها به عنوان رکن چهارم جامعه و زبان گویا درخواست داریم تا با اطلاع رسانی دقیق و صحیح به تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی کمک کنند.

وی روحیه‌بخشی به جامعه را از رسالت‌های رسانه برشمرد و گفت: تحریم‌ها پایدار نیست، ‌همان طور که تا الان مشکلات را حل کردیم می‌توانیم به راهمان ادامه دهیم.

طبیب‌زاده اظهار کرد: رسانه‌های ما باید مردم را به سمت استفاده از کالای داخلی تشویق کنند که تولید داخلی به اندازه کافی وجود دارد و قابل رقابت با کالاهای خارجی است و اگر این اعتماد در مردم با وجود آید رونق تولید را شاهد خواهیم بود.

وی تصریح کرد: همه باید برای رسیدن به سیاست‌های کلی نظام و رهبری بسیج شوند، رسانه‌ها مطالبه‌گر باشند که در سال رونق تولید چه اقدامات و فعالیت‌هایی در این زمینه صورت گرفته و چه تفاوت معناداری امسال با دیگر سال‌ها شاهدیم و چگونه سربازان عرصه اقتصادی که تولیدکننده هستند حمایت شده‌اند.

وی پرسش دغدغه‌های تولیدکننده و فعالان اقتصادی را از سوی رسانه‌ها خواستار شد و گفت:

بیکاری علت اصلی مسائلی چون حاشیه‌نشینی و جرائم و تخلفات است که منشا بیکاری در نبود سرمایه و فضای کسب و کار نامساعد است.

طبیب‌زاده ابراز داشت: کمک کنیم که کارخانه‌ها را فعال داشته باشیم و اشتغال را افزایش دهیم.

انتهای پیام/۸۰۰۱۷/قمنبع: فارس