کد خبر : 83436

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا در اظهاراتی جدید ضمن انتقاد مجدد از اقدامات آمریکا علیه کاراکاس اعلام کرد که در سازمان ملل متحد کشورها را متوجه اقدامات واشنگتن علیه ونزوئلا خواهد کرد.  مادورو همچنین دیروز جمعه نیز از آمادگی ونزوئلا برای رویارویی نظامی با آمریکا خبر داده […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا در اظهاراتی جدید ضمن انتقاد مجدد از اقدامات آمریکا علیه کاراکاس اعلام کرد که در سازمان ملل متحد کشورها را متوجه اقدامات واشنگتن علیه ونزوئلا خواهد کرد. 

مادورو همچنین دیروز جمعه نیز از آمادگی ونزوئلا برای رویارویی نظامی با آمریکا خبر داده بود. 

رئیس جمهوری ونزوئلا، روز جمعه در واکنش به احتمال محاصره یا قرنطینه ونزوئلا از سوی آمریکا به صراحت اعلام کرد که کشور متبوع وی «آماده مبارزه» است و گفت که فرستاده دولت قانونی ونزوئلا در سازمان ملل این «تهدید غیرقانونی» آمریکا را در شورای امنیت محکوم خواهد کرد.

مادورو بعدازظهر روز جمعه در سخنرانی خود در ایالت «لاگوآیرا» ونزوئلا گفت: «اگر کسی تلاش کند وضعیت قرنطینه یا محاصره را بر ونزوئلا تحمیل کند، ما همگی آماده مبارزه هستیم». وی افزود که این تهدید صرفاً نشان دهنده «خشم و استیصال» دولت آمریکا است.منبع: مهر