کد خبر : 83937

به گزارش خبرگزاری مهر، جنبش انصارالله یمن در بیانیه‌ای شهادت «ابراهیم بدر الدین الحوثی»، برادر «عبدالملک الحوثی»، رهبر انصارالله را به وی تسلیت گفت. دفتر سیاسی این جنبش با صدور این بیانیه اعلام کرد که جهاد شهید ابراهیم حوثی با جنگ اول دشمنان علیه برادر شهیدش «حسین بدرالدین الحوثی»، بنیان‌گذار و رهبر سابق انصارالله شروع […]به گزارش خبرگزاری مهر، جنبش انصارالله یمن در بیانیه‌ای شهادت «ابراهیم بدر الدین الحوثی»، برادر «عبدالملک الحوثی»، رهبر انصارالله را به وی تسلیت گفت.

دفتر سیاسی این جنبش با صدور این بیانیه اعلام کرد که جهاد شهید ابراهیم حوثی با جنگ اول دشمنان علیه برادر شهیدش «حسین بدرالدین الحوثی»، بنیان‌گذار و رهبر سابق انصارالله شروع شد و او در این مسیر، به داشتن تواضع بسیار، اخلاق والا، مردمی بودن و خدمت به خلق معروف بود.

در این بیانیه آمده است: «شهید ابراهیم الحوثی در عرصه مقابله با حملات دشمن و دفاع از میهن مسئولیت‌های جهادی فراوانی بر عهده داشت و به نحو احسن، در این زمینه فعالیت کرد تا اینکه به دیدار حق شتافت و شهید شد».

دفتر سیاسی انصارالله تأکید کرد که خون شهید ابراهیم الحوثی قطعاً عزم و اراده آن‌ها را در برابر تجاوزات نظامی دشمن و دفاع از مردم مظلوم یمن افزایش خواهد داد تا پیروزی نهایی محقق شود.

وزارت کشور یمن (وابسته به دولت نجات ملی) روز جمعه اعلام کرد که ابراهیم بدرالدین الحوثی، برادر «عبدالملک الحوثی» به دست مزدوران وابسته به ائتلاف سعودی به شهادت رسیده است.منبع: مهر