کد خبر : 83984

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، تلسکوپ فضایی هابل تصویری از لحظه برخورد پدیده‌های درخشانی گرفت که درواقع  قلمرو میلیون‌ها میلیون ستاره هستند.  براساس گزارش «ناسا»، این دوقلوهای کهکشانی که « UGC 2369» نام دارند در تعامل با یکدیگر هستند، بدان معنا که فشارهای گرانشی مشترکی، آنها را به یکدیگر نزدیک و […]


به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، تلسکوپ فضایی هابل تصویری از لحظه برخورد پدیده‌های درخشانی گرفت که درواقع  قلمرو میلیون‌ها میلیون ستاره هستند. 

براساس گزارش «ناسا»، این دوقلوهای کهکشانی که « UGC 2369» نام دارند در تعامل با یکدیگر هستند، بدان معنا که فشارهای گرانشی مشترکی، آنها را به یکدیگر نزدیک و نزدیک‌تر و شکل آنها را از حالت طبیعی خود خارج می‌کند.

در این تصویر، یک پل باریکی از گاز، گرد و غبار و ستاره که دو کهکشان را به یکدیگر متصل می‌کند، قابل مشاهده است. این پل زمانی تشکیل شده که کهکشان‌ها موادی را از خود به درون فضا خارج می‌کنند.

البته باید بدانید که این گونه تعاملات، رویدادی مشترک در تاریخ اکثر کهکشان‌ها است.

گفتنی است؛ کهکشان راه شیری نیز در چهار میلیارد سال آینده با کهکشان همسایه خود یعنی «آندرومدا» برخورد خواهد کرد. اعتقاد بر این است که این دو کهکشان پس از برخورد با یکدیگر ادغام می‌شوند.

انتهای پیام/منبع: فارس