کد خبر : 84407

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، دادستان نظامی قرقیزستان برای «خرسند آسان اف» معاون سابق وزیر کشور پرونده قضایی به علت سوءاستفاده  از اختیارات باز کرد. بنابر این گزارش، آسان اف در تحولات اخیر در اقامتگاه «الماس بیک آتامبایف» رئیس جمهور سابق قرقیزستان از دستورات «قشگار جنوشعالیف» وزیر کشور قرقیز سرپیچی کرده است. آسان اف […]


به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، دادستان نظامی قرقیزستان برای «خرسند آسان اف» معاون سابق وزیر کشور پرونده قضایی به علت سوءاستفاده  از اختیارات باز کرد.

بنابر این گزارش، آسان اف در تحولات اخیر در اقامتگاه «الماس بیک آتامبایف» رئیس جمهور سابق قرقیزستان از دستورات «قشگار جنوشعالیف» وزیر کشور قرقیز سرپیچی کرده است.

آسان اف همچنین بدو هیچ گونه اطلاعی از مقامات امنیتی واقع در اقامتگاه آتامبایف جدا شده و بدون اطلاع با مقامات مافوق خود برای انجام مذاکرات با رئیس جمهور سابق اقدام کرده است.

این در حالی است که معاون سابق وزیر کشور حق انجام مذاکرات بدون اجازه جنوشعالیف وزیر کشور را نداشته و به دستورات وی عمل نکرده است.

آسان اف امروز به دادستانی نظامی قرقیزستان برای بازجویی احضار شد و سوالات اولیه آغاز یافت.

معاون سابق وزیر کشور روز گذشته به تصمیم جنوشعالیف برکنار شد.

این در حالی است که در تاریخ ۷-۸ اگوست بین مقامات نهادهای امنیتی و طرفداران آتامبایف رئیس جمهور سابق قرقیزستان در روستای «کایتاش» درگیری مسلحانه رخ داد و رئیس جمهور سابق تنها پس از مذاکرات با آسان اف تسلیم شد.

آسان اف ژنرال اداره پلیس قرقیزستان است و تجربیات بزرگی در زمینه تأمین امنیت از جمله در استان «اوش» و شهر «بیشکک» را دارد.

انتهای پیام/.منبع: فارس