کد خبر : 83800

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل به نقل از روابط عمومی استانداری اردبیل، اکبر بهنام‌جو با اشاره به نشست با رئیس سازمان امور عشایری کشور اظهار کرد:  اختصاص ۱۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تامین آب شرب سالم و بهداشتی ۱۲۸ قشلاق عشایری از نتایج این نشست است. وی افزود: این مبلغ در طول سه سال به استان […]


به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل به نقل از روابط عمومی استانداری اردبیل، اکبر بهنام‌جو با اشاره به نشست با رئیس سازمان امور عشایری کشور اظهار کرد:  اختصاص ۱۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تامین آب شرب سالم و بهداشتی ۱۲۸ قشلاق عشایری از نتایج این نشست است.

وی افزود: این مبلغ در طول سه سال به استان اختصاص می‌یابد و استانداری اردبیل نیز مابقی اعتبار مورد نیاز را از طریق فاینانس و یا منابع دیگر تامین می‌کند.

استاندار اردبیل بیان کرد: با هدف ارتقاء شاخص‌های توسعه انسانی، ۱۱۹ قشلاق بالای ۲۰ خانوار استان به روستا تبدیل می‌شود.

بهنام‌جو ادامه داد: اجرای برنامه‌های اصلاح نژاد دام‌های عشایری برای افزایش درآمد روستائیان، پیگیری حل اختلاف عشایر محدوده شرکت‌های کشت و صنعت مغان و پارس، اختصاص ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی کم‌بهره با بازپرداخت ۵ ساله برای اتحادیه عشایری دامداران متحرک استان بخشی از توافقات است.

وی گفت: تامین حدود ۸ میلیارد ریال برای آب‌رسانی سیار عشایر از دیگر توافقات امضاء شده با رئیس سازمان امور عشایری کشور است.

انتهای پیام/۳۴۶۳/**منبع: فارس