کد خبر : 59166

به گزارش خبرگزاری فارس، با پایان ثبت‌نام از داوطلبان بازی‌های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو، مسئولان برگزاری بازی‌ها اعلام کردند ۱۸۶ هزار و ۱۰۱ درخواست به این کمیته ارسال شده در حالی که آنها فقط به ۸۰ هزار داوطلب نیاز دارند.از بین درخواست‌کنندگان ۳۷ درصد ژاپنی نیستند. توشیرو موتو رئیس هیات رئیسه کمیته برگزاری بازی‌های […]


به گزارش خبرگزاری فارس، با پایان ثبت‌نام از داوطلبان بازی‌های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو، مسئولان برگزاری بازی‌ها اعلام کردند ۱۸۶ هزار و ۱۰۱ درخواست به این کمیته ارسال شده در حالی که آنها فقط به ۸۰ هزار داوطلب نیاز دارند.از بین درخواست‌کنندگان ۳۷ درصد ژاپنی نیستند.

توشیرو موتو رئیس هیات رئیسه کمیته برگزاری بازی‌های ۲۰۲۰ در این باره گفت: ما متوجه شدیم تعداد زیادی از مردم علاقمند هستند به صورت داوطلب برای بازی‌ها کار کنند.

به گفته وی ۶۳ درصد درخواست‌کنندگان زن هستند. در بین گروه‌های سنی نیز ۲۹ درصد در رده سنی ۲۰ سال هستند. همچنین ۱۴ درصد درخواست‌کنندگان بین سنین ۴۰ تا ۵۰ سال هستند. ۱۲ درصد نیز رده سنی ۳۰ سال و ۹ درصد رده سنی ۶۰ تا ۷۰ سال را تشکیل می‌دهند.

درخواست‌ها برای فعالیت نیز به چند صورت مختلف بوده است. بیشترین درخواست برای فعالیت در ورزشگاه‌ها و محل مسابقات بوده است. ۱۰۸ هزار و ۷۸۴ مورد در این خصوص درخواست مطرح شده است.

تنها ۶ هزار و ۱۴۰ درخواست برای رانندگی یا حمل و نقل مردم برای حضور در ورزشگاه‌ها بوده است. کمیته برگزاری بازی‌ها ۱۰ تا ۱۴ هزار برای این مورد داوطلب نیاز دارد.

جلسه توجیهی و مصاحبه قرار است در فوریه در ۱۲ منطقه ژاپن برگزار شود. آموزش داوطلبان نیز اکتبر سال آینده برگزار می‌شود. در مارس ۲۰۲۰ نیز قرار است نقش داوطلبان مشخص شود.

انتهای پیام/امنبع: فارس