کد خبر : 58422

به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس تصاویر مخابره شده توسط برخی رسانه ها، اعتراضات مردمی در فرانسه از سوی معترضان به اوضاع اقتصادی کشورشان و سیاست‌ های دولت امانوئل ماکرون رئیس جمهوری این کشور موسوم به جلیقه زردها در برخی نقاط برای ششمین هفته متوالی آغاز شده است. به گزارش راشاتودی، در پاریس پایتخت فرانسه […]به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس تصاویر مخابره شده توسط برخی رسانه ها، اعتراضات مردمی در فرانسه از سوی معترضان به اوضاع اقتصادی کشورشان و سیاست‌ های دولت امانوئل ماکرون رئیس جمهوری این کشور موسوم به جلیقه زردها در برخی نقاط برای ششمین هفته متوالی آغاز شده است.

به گزارش راشاتودی، در پاریس پایتخت فرانسه پلیس این  کشور به شدت با معترضان درگیر شده و در تلاش برای سرکوب تظاهرات از باتوم و اسپری فلفل و گاز اشک آور استفاده می کند.

به گزارش این رسانه، تا کنون ۱۰۰ معترض فرانسوی در در ششمین شنبه سیاه توسط پلیس فرانسه بازداشت شده اند.

پلیس تا کنون حدود ۳۰ نفر را به اتهام «تجمع برای ارتکاب خشونت» مورد بازجویی قرار داده است

تجمعات پراکنده‌ ای در مناطق مختلف پایتخت از جمله در منطقه ۱۸ پاریس شکل گرفته است.

در شهرهای دیگر فرانسه از جمله «نانت» نیز معترضان به خیابان آمدند.

پلیس فرانسه موفق شد که اتوبان ٰA۶۳ در مرز فرانسه با اسپانیا را توسط معترضان مسدود شده بود را بازگشائی کند. جلیقه زردها در این منطقه از ساعت ۳ صبح روز شنبه مانع حرکت کامیون‌ ها شده بودند. همچنین در همین ساعات جلیقه زردها در مرز فرانسه با بلژیک در اتوبان‌های A۲ و A۲۲ جاده را مسدود کرده بودند.منبع: مهر