کد خبر : 59425

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، موفق یحیی حمدون رئیس دانشگاه فنی شمالی عراق که در راس هیاتی از مسوولان سفارت عراق در ایران و روسای دانشکده های مختلف این دانشگاه برای بررسی زمینه های همکاری با دانشگاه فنی و حرفه ای به ایران سفر کرده در نشست مشترک روسا و مدیران این […]


به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، موفق یحیی حمدون رئیس دانشگاه فنی شمالی عراق که در راس هیاتی از مسوولان سفارت عراق در ایران و روسای دانشکده های مختلف این دانشگاه برای بررسی زمینه های همکاری با دانشگاه فنی و حرفه ای به ایران سفر کرده در نشست مشترک روسا و مدیران این دو دانشگاه در محل دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: دانشگاه فنی شمال عراق شامل چهار دانشگاه و ۷۰ دانشکده مختلف است که حدود ۲۰ هزار دانشجو دارد. دوره های این دانشگاه که در مقطع کارشناسی برگزار می شوند ۷۰ درصد عملی و ۳۰ درصد نظری هستند.

وی با اشاره به همکاری های نزدیک این دانشگاه با صنایع و شرکت‌های عراقی که به تازگی از بخش دولتی به شرکت‌های خصوصی گسترش یافته است توضیحاتی درباره شاخص های ارزیابی کیفی دانشگاه های عراق که توسط موسسه ای در وزارت علوم آن کشور انجام می شود ارائه داد.

حمدون در ادامه با بیان این که زمینه های فراوانی برای همکاری این دانشگاه با دانشگاه فنی و حرفه ای ایران وجود دارد برای بهره مندی از ظرفیت‌ها و توانمندی های بالای دانشگاه فنی و حرفه ای درخواست همکاری کرد.

صالحی عمران، دانشگاه فنی و حرفه ای نیز با خیرمقدم به هیات عراقی و استقبال از همکاری های مشترک بین دانشگاه های فنی و حرفه ای ایران و عراق تاکید کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای آمادگی دارد دوره های عادی و کوتاه مدتی را با همکاری طرف عراقی تعریف و ارائه کند. از موارد دیگری که با طرف عراقی توافق داریم کمک به تجهیز آزمایشگاه ها و کارگاه ها و آموزش اساتید و مدرسان دانشگاه فنی شمالی عراق است که منتظر تدوین برنامه اجرایی عملیاتی هستیم. این دوره ها پس از امضای توافق نامه و تعیین عناوین دوره ها در استان های مرزی ارائه خواهند شد.

انتهای پیام/منبع: فارس