کد خبر : 59384

به گزارش خبرگزاری فارس، کتاب «نشت نشا» نوشته‌ رضا امیرخانی، داستان‌نویس معاصر، جستاری در پدیده‌ فرار مغزها و عوامل آن به شمار می‌آید. امیرخانی این کتاب را در سال ۱۳۸۰ نوشته است. او درباره‌ علت نگارش آن گفته است: «در سفری که به امریکا رفته بودم، که قریب به یک سال هم طول کشید و نگرانی من […]


به گزارش خبرگزاری فارس، کتاب «نشت نشا» نوشته‌ رضا امیرخانی، داستان‌نویس معاصر، جستاری در پدیده‌ فرار مغزها و عوامل آن به شمار می‌آید. امیرخانی این کتاب را در سال ۱۳۸۰ نوشته است.

او درباره‌ علت نگارش آن گفته است: «در سفری که به امریکا رفته بودم، که قریب به یک سال هم طول کشید و نگرانی من از بابت از دست رفتن زبانم مرا بار دیگر به وطن کشاند، به سنت همیشه خودم خاطره‌نگاری می‌کردم. در زمان بازگشت به مرور آنها پرداختم و تصمیم به انتشار آن گرفتم. پس از مدتی نگارش به مسائلی برخوردم که آنها جذبه بیشتری برایم پیدا کرد و مشغول نوشتن آنها شدم. ثمره این نگارش‌ها کتابی شد به نام «نشت نشا» که در آن به مسئله‌ فرار مغزها و راه‌های بومی کردن تولید علم با توجه به برداشت‌هایم در طول اقامت در امریکا پرداختم.»

انتشارات قدیانی کتاب «نشت نشا» را در نوبت چاپ بیست وششم در دو هزار و ۲۰۰ نسخه و قیمت ۱۰ هزار تومان در اختیار علاقه‌مندان قرار داد.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب علاوه بر مراجعه به کتاب فروشی‌های معتبر سراسر کشور، می‌توانند برای خرید اینترنتی این اثر به نشانی الکترونیکی www.ghadyani.org  نشر قدیانی نیز مراجعه کنند.

انتهای پیام/منبع: فارس