کد خبر : 59302

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، وئام وهاب رئیس حزب توحید عربی گفت: همه سفارتخانه ها به سوریه بازخواهند گشت. وی افزود: ایران مطامعی در سوریه ندارد و به درخواست مسئولان سوری برای حمایت از دولت سوریه و ارتش سوریه در این کشور حضور دارد. رئیس حزب توحید عربی درباره روابط لبنان و […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، وئام وهاب رئیس حزب توحید عربی گفت: همه سفارتخانه ها به سوریه بازخواهند گشت.

وی افزود: ایران مطامعی در سوریه ندارد و به درخواست مسئولان سوری برای حمایت از دولت سوریه و ارتش سوریه در این کشور حضور دارد.

رئیس حزب توحید عربی درباره روابط لبنان و سوریه نیز اعلام کرد: روابط میان میشل عون و سوریه برقرار است. برخی گروههای لبنانی مخالف سوریه، تصمیمی از خود ندارند و دنباله رو برخی کشورهای عربی هستند.

شایان ذکر است که امارات سفارت خود را در دمشق بازگشایی کرد و بحرین نیز بزوی اقدامی مشابه انجام خواهد داد.

این در حالی است که قبلا روزنامه الجواهر چاپ موریتانی به نقل از منابع آگاه گزارش داد که «محمد ولد عبدالعزیز» رئیس جمهور این کشور قرار است طی یک سفر رسمی به سوریه برود و با بشار اسد رئیس جمهور این کشور دیدار کند.

این دومین مقام عربی است که از ۸ سال قبل تاکنون به سوریه سفر می کند. پیشتر نیز عمر البشیر رئیس جمهور سودان به دمشق سفر کرده بود.

بر اساس این گزارش رئیس جمهور موریتانی اوایل ماه آتی میلادی به سوریه سفر خواهد کرد.

دولت موریتانی در سال ۲۰۱۴ سفیر خود را به سوریه بازگردانده بود. بسیاری از کشورهای عربی نیز مانند امارات و بحرین برای بازگشایی سفارت خود در دمشق اقدام کرده اند.منبع: مهر