کد خبر : 59535

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، انتخابات سال ۸۸ و حوادث بعد از آن که به فتنه ۸۸ معروف شد، یکی از تلخ ترین حوادث سال های بعد از انقلاب را رقم زد، انتخاباتی که با حضور حداکثری مردم می رفت به یکی از شیرین ترین خاطرات دفتر انقلاب تبدیل شود، با آشوب […]


به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، انتخابات سال ۸۸ و حوادث بعد از آن که به فتنه ۸۸ معروف شد، یکی از تلخ ترین حوادث سال های بعد از انقلاب را رقم زد، انتخاباتی که با حضور حداکثری مردم می رفت به یکی از شیرین ترین خاطرات دفتر انقلاب تبدیل شود، با آشوب های خیابانی گروهی از فتنه گران، موجب بروز ناآرامی های نسبتا شدید و البته آشکار شدن چهره بسیاری از افراد و شخصیت ها شد.

در عاشورای ۸۸ یکی از بدترین حوادث رقم خورد و فتنه گران حتی حرمت امام حسین(ع) و شهدای کربلا را هم نگه نداشتند؛ این بی حرمتی و هنجارشکنی سبب شد مردم ایران در ۹ دی ماه همان سال به خیابان ها بیایند و بار دیگر با آرمان های دینی و ولایی خود تجدید میثاق کنند.

مستند ««زخم تازه» روایتی از ناگفته‌های روز عاشورا در سال ۸۸ است، این روایت از زبان شاهدان عینی این ماجراست که صبح تا ظهر آن روز را از نزدیک دیده‌اند.

حیدر مصلحی وزیر اطلاعات وقت، سعید حدادیان مداح هیئت دانشگاه تهران و عبدالحسین روح الامینی پدر یکی از کشته شدگان کهریزک از جمله شاهدان عینی هستند که مقابل دوربین این مستند رفته اند.

این مستند به کارگردانی سید محمدعلی صدری نیا، دوشنبه ۱۰ دی ماه ساعت ۲:۳۰ بامداد از شبکه افق پخش می شود و تکرار آن هم ساعت های ۸:۰۰ و ۱۶:۰۰ روی آنتن می رود.

انتهای پیام/منبع: فارس