کد خبر : 58339

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، «شوکت میرضیایف» در اجلاس فوق العاده شورای نمایندگان شهر «تاشکند» گفت: باید این شهر را به یک مرکز بزرگ بین المللی تبدیل کنیم که فرآورده‌های فنی نوین تولید می‌کند و خدمات بانکی، مالی، بیمه‌ای ارائه می‌دهد. رئیس جمهور ازبکستان در این اجلاس همچنین به ابعاد توسعه اجتماعی و […]


به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، «شوکت میرضیایف» در اجلاس فوق العاده شورای نمایندگان شهر «تاشکند» گفت: باید این شهر را به یک مرکز بزرگ بین المللی تبدیل کنیم که فرآورده‌های فنی نوین تولید می‌کند و خدمات بانکی، مالی، بیمه‌ای ارائه می‌دهد.

رئیس جمهور ازبکستان در این اجلاس همچنین به ابعاد توسعه اجتماعی و اقتصادی شهر تاشکند اشاره و بر لزوم تنظیم استراتژی تبدیل شهر به یک مرکز بازرگانی و مالی تاکید کرد.  

در چارچوب این اجلاس تاکید شد که در سال ۲۰۱۷ میلادی درآمد ناخالص در شهر تاشکند ۵ درصد افزایش یافته است.

در سال جاری میلادی این شاخص ۸٫۱ درصد را تشکیل داد.

همزمان با این برنامه ریزی شده در سال جاری میلادی حجم تولید فراورده‌های صنعتی ۹٫۲ درصد، کارهای ساختمانی ۱۱٫۶ درصد، ارایه خدمات ۱۰٫۵ درصد افزایش یابد.

در این اجلاس همچنین وظایف در خصوص توسعه زمینه‌های اجتماعی، ساختمانی و معیشتی و ایجاد شرایط مناسب برای شهروندان و گردشگران تعیین شد.  

شهر تاشکند پایتخت ازبکستان است و بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار جمعیت دارد.

انتهای پیام/حمنبع: فارس