کد خبر : 59190

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، چاک شومر، رهبر اقلیت دموکرات سنای آمریکا می‌گوید دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان هنوز اختلافات زیادی بر سر چگونگی پایان بخشیدن به تعطیلی دولت فدرال دارند. این مطلب را سخنگوی رهبر اقلیت دموکرات‌های سنا اعلام کرده است. مجلسین نمایندگان و سنای آمریکا روز پنج‌شنبه در حالی به جلسات چند دقیقه‌ای خود […]


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، چاک شومر، رهبر اقلیت دموکرات سنای آمریکا می‌گوید دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان هنوز اختلافات زیادی بر سر چگونگی پایان بخشیدن به تعطیلی دولت فدرال دارند.

این مطلب را سخنگوی رهبر اقلیت دموکرات‌های سنا اعلام کرده است.

مجلسین نمایندگان و سنای آمریکا روز پنج‌شنبه در حالی به جلسات چند دقیقه‌ای خود پایان دادند که هیچ‌گونه رای‌گیری صورت نگرفت و تعطیلی دولت فدرال به روز جمعه کشید.

پیش‌بینی شده که تعطیلی دولت فدرال وارد ماه ژانویه سال ۲۰۱۹ میلادی شود.

سی‌ان‌ان گزارش داده که جلسات مجلسین کنگره آمریکا تا هفته آینده به تعویق افتاده است. برگزاری جلسه بعدی کنگره احتمالا به سوم ژانویه موکول شده است.

تعطیلی دولت آمریکا پس از آن رخ داد که دولت و کنگره نتوانستند بر سر اختصاص پنج میلیارد دلار به پروژه احداث دیوار در مرز آمریکا با مکزیک به توافق برسند.

پروژه مزبور بخشی از قول‌های انتخاباتی دونالد ترامپ و در راستای مقابله با ورود سیل مهاجرین به آمریکا است. 

ترامپ تهدید کرده که تعطیلی دولت فدرال می‌تواند طولانی باشد. در این تعطیلی بخش‌هایی از دولت فعالیت نمی‌کنند و کارمندانشان حقوق نمی‌گیرند.

انتهای پیام/منبع: فارس