کد خبر : 58464

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، نشست خبری زهرا اینچه‌درگاهی رئیس فدراسیون ژیمناستیک صبح امروز با حضور مسعود جودی سرمربی تیم ملی جوانان، منیژه پازوکیان نایب رئیس بانوان و محسن سلیمانی دبیر فدراسیون برگزار شد. محسن سلیمانی دبیر فدراسیون ژیمناستیک در صحبت‌های خود اظهار داشت: با توجه به اینکه ما برای حضور در بخش المپیک […]


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، نشست خبری زهرا اینچه‌درگاهی رئیس فدراسیون ژیمناستیک صبح امروز با حضور مسعود جودی سرمربی تیم ملی جوانان، منیژه پازوکیان نایب رئیس بانوان و محسن سلیمانی دبیر فدراسیون برگزار شد.

محسن سلیمانی دبیر فدراسیون ژیمناستیک در صحبت‌های خود اظهار داشت: با توجه به اینکه ما برای حضور در بخش المپیک تیمی شانسی نداریم، باید در تک اسباب تلاش کنیم ۸ مسابقه کسب سهمیه المپیک برگزار می‌شود که هر ورزشکار در ۴ رویداد باید حضور داشته باشد. اولین رویداد جام‌جهانی آلمان بود که کیخا مدال برنز کسب کرد. بعد از آن رقابت‌های بعدی است که ما در نظر گرفته‌ایم جام‌جهانی باکو در اسفند ماه است. رقابت‌های جام‌جهانی قطر نیز فروردین ماه برگزار می‌شود و جام‌جهانی آلمان آذر ماه ۹۸ برگزار می‌شود.

وی در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: هر کسی که بالاترین امتیاز را در هر وسیله به دست بیاورد، او سهمیه المپیک را کسب خواهد کرد. در حال حاضر یک ورزشکار چین‌تایپه است که شرایط خیلی خوبی دارد اما ما امیدواریم که این ورزشکار از مسابقات قهرمانی جهان سهمیه المپیک را کسب کند اگر این اتفاق رخ دهد کیخا از این مسیر برای کسب سهمیه المپیک شانس زیادی خواهد داشت. کسب سهمیه از حضور در المپیک سخت‌تر است.

دبیر فدراسیون ژیمناستیک در پایان صحبت‌های خود گفت: ما سال آینده مسابقات قهرمانی آسیا را در مغولستان داریم که باید با قدرت در آنجا شرکت کنیم همچنین مسابقات قهرمانی آسیا ایروبیک و آتروژین را داریم که باید به زودی اردوها تشکیل شوند و ورزشکاران ۶ تا ۷ ماه باید در اردوها حضور داشته باشند.

انتهای پیام/سمنبع: فارس