کد خبر : 59042

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، اگر آب وارد ریه‌های شما شود، ریه‌هایتان آسیب می‌بیند اما زمانی که آب وارد ریه ساخته شده توسط محققان دانشگاه «استنفورد»، شود منجر به سوخت هیدروژنی می‌شود. براساس گزارش «ساینس دیلی»، سوخت هیدروژنی یک منبع پاکی از انرژی است که می‌تواند برای تامین نیروی ماشین تا […]


به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، اگر آب وارد ریه‌های شما شود، ریه‌هایتان آسیب می‌بیند اما زمانی که آب وارد ریه ساخته شده توسط محققان دانشگاه «استنفورد»، شود منجر به سوخت هیدروژنی می‌شود.

براساس گزارش «ساینس دیلی»، سوخت هیدروژنی یک منبع پاکی از انرژی است که می‌تواند برای تامین نیروی ماشین تا گوشی‌های تلفن مورد استفاده قرار گیرد.

اگرچه این نخستین وسیله‌ برای تولید سوخت هیدروژنی نیست اما طراحی منحصربفرد آن می‌تواند گام بلندی در مسیر تولید سوخت هیدروژنی باشد.

زمانی که هوا وارد ریه انسان می‌شود از یک غشای نازک عبور می‌کند. این غشا اکسیژن را از هوا استخراج و به جریان خون منتقل می‌کند. این ساختار منحصربفرد تبادل گاز را بسیار موثرتر می‌سازد.

گفتنی است؛ هیدروژن به تنهایی در طبیعت وجود ندارد و تنها با جداسازی آب به دست می‌آید.

محققان کیسه‌ای را از یک لایه ضخیم ساختند که بخش بیرونی آن با منافذ کوچک ضد آب پوشیده شده و بخش داخلی آن را نانوذرات‌های طلا و پلاتین می‌پوشانند.

با قرار دادن کیسه در آب و اعمال ولتاژ به آن، محققان قادرتند تا دستگاه را وادار به تولید انرژی با ۳۲ درصد بهره‌وری بیشتر کنند.

انتهای پیام/منبع: فارس