کد خبر : 58664

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، یک منبع وابسته به وزرات دفاع عراق امروز دوشنبه هر گونه درخواست رسمی از سوی طرف آمریکایی به  مقامات عراقی برای ورود ارتش عراق به اراضی سوریه به منظور پر کردن خلاء ناشی از خروج نظامیان آمریکایی را تکذیب کرد. این منبع بیان کرد: آنچه شبکه های تلویزیونی […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، یک منبع وابسته به وزرات دفاع عراق امروز دوشنبه هر گونه درخواست رسمی از سوی طرف آمریکایی به  مقامات عراقی برای ورود ارتش عراق به اراضی سوریه به منظور پر کردن خلاء ناشی از خروج نظامیان آمریکایی را تکذیب کرد.

این منبع بیان کرد: آنچه شبکه های تلویزیونی عربی درباره اینکه مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا از دولت و ریاست جمهوری عراق درخواست کرده است که نیروهای عراقی به سوریه وارد شوند تا خلاء نیروهای آمریکایی که خارج می شوند را پر کنند، نادرست است. ماموریت خارجی ارتش عراق طبق قانون اساسی عراق با موافقت پارلمان حاصل می شود. ماموریت خارجی نیروهای مسلح عراق موضوع بعیدی است.

منبع عراقی اعلام کرد: فرماندهی عملیات مشترک طرحهای موفقی تدوین کرده و اطلاعات را برای حمایت از مرزها با سوریه فعال کرده است.

شایان ذکر است که برخی رسانه های عربی به نقل از منابع عراقی اعلام کرده بودند که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در جریان گفتگوهای تلفنی با نخست وزیر و رئیس جمهور عراق خواهان حضور نیروهای عراقی تا مسافت ۷۰ کیلومتری به داخل سوریه برای پر کردن خلاء عقب نشینی نیروهای آمریکایی شده است.منبع: مهر