کد خبر : 59616

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از گیزچاینا، این شرکت در سال ۲۰۱۸ موفق به عرضه بیش از ۲۰۰ میلیون واحد گوشی هوشمند شد و یکی از مهم ترین اهداف خود را محقق کرد. این شرکت انتظار دارد در سال ۲۰۱۸ درآمد خود را به رقم خیره کننده ۱۰۹ میلیارد […]


به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از گیزچاینا، این شرکت در سال ۲۰۱۸ موفق به عرضه بیش از ۲۰۰ میلیون واحد گوشی هوشمند شد و یکی از مهم ترین اهداف خود را محقق کرد.

این شرکت انتظار دارد در سال ۲۰۱۸ درآمد خود را به رقم خیره کننده ۱۰۹ میلیارد دلار افزایش دهد که نسبت به سال ۲۰۱۷ حدود ۲۱ درصد افزایش نشان می دهد. این اولین بار است که هواوی می تواند به درآمدی بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار دست یابد.

کارشناسان می گویند علیرغم تمامی مشکلاتی که دولت آمریکا برای هواوی به وجود آورده و حتی مدیر ارشد امور مالی این شرکت را در کانادا دستگیر کرده، این شرکت چینی روند رو به جلوی خود را ادامه داده است. از سوی دیگر بسیاری از کشورهای غربی در کنار ژاپن و استرالیا خرید تجهیزات و سخت افزار تولیدی هواوی را تحریم کرده اند، اما هواوی با سرسختی مشتریانی برای تولیداتش می یابد.

هواوی یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تجهیزات مخابراتی نسل پنجم در جهان است، اما آمریکا به بهانه همکاری جاسوسی هواوی با دولت چین خرید هرگونه سخت افزار از این شرکت را تحریم کرده است. به هر حال باید منتظر ماند و دید روند موفقیت های هواوی در جهان در سال ۲۰۱۹ هم ادامه می یابد یا خیر.

انتهای پیام/منبع: فارس