کد خبر : 58350

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، دلاور بزرگ نیا مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران با اعلام اینکه رویدادهای ملی و بین المللی هنری برای توسعه گردشگری شهری محرک مهمی است، گفت: هنر زبان و فهم مشترک تمام ملت ها و اقوام است که می توان از این موضوع برای جذب علاقه […]


به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، دلاور بزرگ نیا مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران با اعلام اینکه رویدادهای ملی و بین المللی هنری برای توسعه گردشگری شهری محرک مهمی است، گفت: هنر زبان و فهم مشترک تمام ملت ها و اقوام است که می توان از این موضوع برای جذب علاقه مندان به حوزه تئاتر ، موسیقی و هنرهای تجسمی بهره برد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران برگزاری جشنواره های هنری فجر را بزرگترین فرصت پیش رو برای جذب گردشگران هنری به استان تهران دانست و تأکید کرد: تهران‌گردی هنری و گالری‌گردی از برنامه هایی است که برای علاقه مندان به حوزه هنر در ایام بزرگداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می شود.

بزرگ نیا گفت : به منظور هماهنگی و هم افزایی بیشتر در معرفی رویدادهای هنری و بهره مندی از آن  در توسعه صنعت گردشگری ، پیشنهاد تشکیل کمیته گردشگری هنری توسط معاون گردشگری کشور مطرح شد که با استقبال اعضا مورد تصویب قرار گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی تهران گفت : برپایی کارگاه های صنایع دستی در رشته تولید سازهای سنتی در محل های برگزاری جشنواره موسیقی از دیگر پیشنهادهای مطرح شده در جلسه  بود که در صورت فراهم شدن مقدمات آن اجرایی خواهد شد.

معاون امور هنری  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران در این نشست حضور داشتند.

انتهای پیام/منبع: فارس