کد خبر : 59179

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ۴۷ درصد آمریکایی‌ها معتقدند که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری کشورشان مسئول تعطیلی دولت فدرال است که تاکنون شش روز به طول انجامیده و به احتمال زیاد به سال ۲۰۱۹ خواهد کشید. بر اساس نظرسنجی Reuters/Ipsos،  سی و سه درصد از آمریکایی‌ها نیز دموکرات‌ها را مسئول وضعیت فعلی خوانده‌اند. بنابر این […]


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ۴۷ درصد آمریکایی‌ها معتقدند که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری کشورشان مسئول تعطیلی دولت فدرال است که تاکنون شش روز به طول انجامیده و به احتمال زیاد به سال ۲۰۱۹ خواهد کشید.

بر اساس نظرسنجی Reuters/Ipsos،  سی و سه درصد از آمریکایی‌ها نیز دموکرات‌ها را مسئول وضعیت فعلی خوانده‌اند.

بنابر این نظرسنجی، تنها ۳۵ درصد از مردم آمریکا با اختصاص بودجه به ساخت دیوار حائل در مرز با مکزیک موافق هستند. این همان خواسته رئیس‌جمهور آمریکاست که عدم موافقت با آن در کنگره، کار را به تعطیلی دولت فدرال آمریکا کشانده است.

در همین حال، مجلسین نمایندگان و سنای آمریکا روز پنج‌شنبه در حالی به جلسات چند دقیقه‌ای خود پایان دادند که هیچ‌گونه رای‌گیری صورت نگرفت و تعطیلی دولت فدرال به روز جمعه کشید.

سی‌ان‌ان گزارش داده که جلسات مجلسین کنگره آمریکا تا هفته آینده به تعویق افتاده است. برگزاری جلسه بعدی کنگره احتمالا به سوم ژانویه موکول شده است. به این ترتیب تعطیلی دولت فدرال تا ژانویه سال ۲۰۱۹ میلادی نیز ادامه خواهد داشت.

ترامپ تهدید کرده که تعطیلی دولت فدرال می‌تواند طولانی باشد. در این تعطیلی بخش‌هایی از دولت فعالیت نمی‌کنند و کارمندانشان حقوق نمی‌گیرند.

انتهای پیام/منبع: فارس