کد خبر : 59604

علی علی‌عسگری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی فارس، در مورد عملکردش در لیگ دوچرخه‌سواری اظهار داشت: به نظرم مرحله آخر لیگ در بخش استقامتی خوب بود و از سطح بالایی برخوردار بود، اما به نظرم در بخش سرعت مسابقات ضعیف‌تر برگزار شد من خودم خیلی تمرین نداشتم اما سه مدال گرفتم البته انتظار مدال داشتم […]


علی علی‌عسگری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی فارس، در مورد عملکردش در لیگ دوچرخه‌سواری اظهار داشت: به نظرم مرحله آخر لیگ در بخش استقامتی خوب بود و از سطح بالایی برخوردار بود، اما به نظرم در بخش سرعت مسابقات ضعیف‌تر برگزار شد من خودم خیلی تمرین نداشتم اما سه مدال گرفتم البته انتظار مدال داشتم اما فکر می‌کردم سطح رقابت‌های سرعت بالاتر باشد.

وی در مورد قهرمانی سپاهان گفت: خوشبختانه همه بچه‌ها عملکرد بسیار خوبی داشتند و زحمت زیادی کشیدند که این قهرمانی نصیب باشگاه شد.

*مبلغ قراردادها خیلی پایین تر از گذشته است

ملی‌پوش دوچرخه‌سواری در مورد وضعیت لیگ و باشگاه‌ها و اینکه قراردادها چگونه است گفت: مبلغ قراردادها نسبت به سال‌های گذشته خیلی پایین‌تر است و شرایط سخت مالی باعث شده خود من نتوانم به اردوی تیم ملی بروم چون باید تجهیزات خوبی در اختیار داشته باشی که قیمتش بالاست.

*نیاز به استراحت داشتم/ باید در بهترین شرایط به تیم ملی رفت

وی در پاسخ به اینکه آیا فقط همین موضوع باعث شده که به تیم ملی نرود یا چیز دیگری بود عنوان کرد: یک سری دلایل شخصی هم داشتم و احساس کردم در این برهه به جای حضور در تیم ملی نیاز به استراحت دارم. نظر خودم این بود که اگر به تیم ملی می‌روم باید در بهترین شرایط باشم اما در حال حاضر این طور نیست.کسی که می‌خواهد به تیم ملی برود باید با قدرت تمرین کند و به مدال فکر کند چون در غیر این صورت هم خودش ضربه می‌خورد و هم به فدراسیون فشار وارد می‌شود. به همین دلیل ترجیح دادم که در این برهه در تیم ملی حضور نداشته باشم.

 

* از دو سال پیش طلب دارم/ باید رقابت‌های داخلی سطح بالایی داشته باشد

علی‌عسگری در مورد آینده دوچرخه‌سواری با وضعیت اقتصادی فعلی گفت: امیدوارم که شرایط بهتری به وجود بیاید و باشگاه‌ها هم با قدرت حضور داشته باشند و قرارداد رکاب‌زنان را به موقع پرداخت کنند خود من از دو سال پیش که با مس کرمان قرارداد داشتم هنوز طلبکار هستم. دوچرخه‌سواری رشته‌ای است که باید تجهیزات شما به روز باشد و چون در ایران تولید نداریم نیاز است که از خارج وارد شود. متأسفانه قیمت ارز هم بالاست علاوه بر اینکه نمی‌توانیم تجهیزات بخریم اردو و مسابقه بین‌المللی هم کم شده است. همیشه گفته‌ام بهترین تمرین مسابقه است و حالا اگر نمی‌توانیم به مسابقه برون‌مرزی برویم باید همین رقابت‌های داخلی مانند لیگ و قهرمانی کشور در سطح خوبی برگزار شود تا به آمادگی رکاب‌زنان کمک کند.

* امیدوارم تیم ملی بهترین نتایج را بگیرد

ملی‌پوش دوچرخه‌سواری در مورد اینکه فکر می‌کند تیم ملی چه نتیجه‌ای می‌تواند در قهرمانی آسیا کسب کند، گفت:‌من چون در اردوهای تیم ملی نبودم اطلاع چندانی ندارم اما محمد دانشور چند ماهی در سوئیس تمرین کرده و سایر نفرات هم می‌توانند عملکرد خوبی داشته باشند. آرزو م‌کنم که تیم ملی بهترین نتیجه را کسب کند.

انتهای پیام/منبع: فارس