کد خبر : 59243

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی؛ سه منبع آگاه از تصمیم ترامپ برای صدور فرمان اجرایی در راستای ممنوع کردن فعالیت‌های دو شرکت هوآوی و ZTE چین در بازار آمریکا خبر دادند. بر اساس این فرمان همکاری شرکت‌های آمریکایی با این دو شرکت ممنوع خواهد شد. در واقع این فرمان […]


به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی؛ سه منبع آگاه از تصمیم ترامپ برای صدور فرمان اجرایی در راستای ممنوع کردن فعالیت‌های دو شرکت هوآوی و ZTE چین در بازار آمریکا خبر دادند.

بر اساس این فرمان همکاری شرکت‌های آمریکایی با این دو شرکت ممنوع خواهد شد.

در واقع این فرمان ترامپ شرکت هوآوی به عنوان رقیب اپل در بازارهای داخلی آمریکا و در بازارهای جهانی را به همراه شرکت مخابراتی ZTE را در داخل آمریکا تحت تاثیر قرار خواهد داد و این ممنوعیت احتمالا از روزهای نخست ۲۰۱۹ اعمال خواهد شد.

وزارت بازرگانی آمریکا در قالب فرمان اجرایی ترامپ، خرید تجهیزات از این دو شرکت بزرگ چینی را متوقف خواهد کرد.

بنا به اسناد ارائه شده این طرح حدود ۷ ماه است از کاخ سفید آماده شده، اما هنوز نهایی نشده است و در قالب قانون اعمال قدرت اقتصادی بین‌المللی اضطراری به رئیس‌جمهور آمریکا اجازه می‌دهد تا در پاسخ به تهدیدات خارجی غیرمعمول اقدام شود.

منابع آگاه گفتند، البته نام دو شرکت هوآوی و ZTE در این قانون به صورت مستقیم آورده نشده، اما با توجه به اینکه این دو شرکت اخیرا تهدیدی علیه امنیت ملی آمریکا معرفی شده‌اند به احتمال زیاد مقامات آمریکایی دو شرکت چینی را مصداق این قانون تلقی خواهند کرد.

یک منبع آگاه معتقد است که وزارت بازرگانی آمریکا مصداق اعمال این قانون را مقابله با دو شرکت هوآوی و ZTE تلقی خواهد کرد.

انتهای پیام/بمنبع: فارس